reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’nin “Judy” kod adlı yeni amiral gemisinden ilk detaylar

Herkesin bildiği üzere mobil tarafta işler hiç istediği gitmeyen LG, CES 2018’den hemen sonra beklenen G7’yi sıfırdan tasarlanamaya başlamıştı. Evan Blass sayesinde bu yeni amiral gemisi hakkında ilk bilgiler geldi.

LG başkan yardımcısı Jo Seong-jin, bundan sonra sadece ihtiyaç olduğunda yeni bir telefon çıkartacaklarını söylemişti. Mobil tarafta köklü bir değişikliğe giden firma, sızıntı uzmanı Evan Blass’a göre yeni telefonuna “Judy” kod adını veriyor. Resmi olarak haziran ayında lanse edileceği belirtilen telefon, söylendiği kadarıyla tamamen yeni bir tasarım kullanıyor. Bu noktada tamamen çerçevesiz olacağını düşündüğümüz telefon, teknik olarak da dikkat çekici olacak gibi duruyor. Telefonun 6.1 inç 18:9 Full Vision ekran üzerine kurulacağı belirtiliyor. Telefonda kullanılacak yeni MLCD+ panelin ise 800 nit parlaklık vereceği ve IPS LCD‘ye göre yüzde 35 daha az güç harcayacağı söyleniyor. Gücünü Snapdragon 845‘den alabileceği belirtilen cihaz, büyük ihtimalle arkasında çift lensli bir kamera taşıyacak. Stereo hoparlör, HDR10, IP68 sertifikası ve kablosuz şarj olasılıklar dahilinde olan telefon, G6’nın üzerinde ciddi yenilikler getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG şu an V30s için hazırlanıyor

LG V30s’in 256 GB dahili depolama ile geleceği söyleniyor ve modelin esas olarak akıllı özellikleriyle öne çıkmaya çalışacağı belirtiliyor. Buna göre telefonda “LG Lens” isimli bir özellik bulunacak ve kamerasını kullanarak objeleri tanıyabilecek. Alışveriş için kullanılabileceği söylenen Lens, fotoğrafı çekilen objelerin alışveriş bağlantıları çıkartacak. Sistem ayrıca kamera üzerinden anlık çeviri de yapabilecek ve AR (Artırılmış gerçeklik) altyapısına giriş sunacak. GPS üzerinden konumunu belirleyecek telefon, farklı bilgileri kamera ile gerçek dünya üzerinde yerleştirebilecek. LG Lens ayrıca barkod ve QR kodları da okuyabilecek.

İlginizi çekebilir

Not: Görsel temsilidir.