reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Mac

Twitter’dan birçok kullanıcıyı üzecek hamle

Sosyal medyanın karakter limitli merkezi Twitter, bugün Mac bilgisayar kullanıcılarını üzecek bir karar verdi. Bu karar ile resmi uygulamanın fişi çekildi.

Twitter bu tarafta büyük bir kullanıcı kitlesi olmasına rağmen Mac uygulamasına hiçbir zaman önem vermedi. Uzun yıllar atıl durumda bıraktığı uygulamasını en son ne zaman güncellediği artık hatırlanmayan sosyal medya devi, bugün uygulaması için üzücü bir açıklama yaptı. Tüm platformda eşit bir kullanıcı deneyimi kurmak istediği belirten şirket, resmi Mac uygulaması indirme sayfalarından kaldırdı. 30 gün içerisinde desteğinin de kesileceği belirtilen uygulama, birçok Mac kullanıcısının temel işlevlerini rahatlıkla görebiliyordu. Bundan sonra kişilerin bilgisayarlarında web sürümünü kullanmalarını öneren şirket, TweetDeck gibi alternatifleri de öne çıkartıyor. Çoklu hesap desteğiyle öne çıkan TweetDeck, en iyi istemciler arasında yer alıyor ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter ekonomik durumu toparlamaya başladı

Geçtiğimiz hafta açıklandığı üzere Twitter sonunda kar elde etmeyi başarmış durumda. 12 yıllık tarihinde ilk defa karlı bir şirket halini alan dev sosyal medya platformunda şu an yüzler gülüyor. Rakamlara baktığımız zaman şirketin 2017’nin dördüncü çeyreğinde 732 milyon dolar gelir elde ettiği görülüyor. Bunun 91 milyon dolarını kara çevirmeyi başaran şirket, gerçekten önemli bir atılım yapmış durumda. Geçtiğimiz yılın ayı döneminde tam 167 milyon dolar kayıp açıklayan Twitter, işleri yoluna koymanın bir yolunu bulmuş gibi duruyor.

İlginizi çekebilir