reklamı kapat

POPÜLER

2018 Kış Olimpiyatları

Twitter’dan 2018 Kış Olimpiyatları’na özel hashtag ve emojiler

Güney Kore’de başlayan 2018 Kış Olimpiyatları hız kesmeden devam ediyor. Twitter’dan da olimpiyatlara özel hashtagler beraberinde emojileri getiriyor.

2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları nefes kesen bir etkinliği spor severlerle buluşturdu. Türkiye olarak çeşitli alanlarda spocularımızla boy gösterdiğimiz 2018 Kış Olimpiyatları devam ederken Twitter da bir klasik olarak etkinlik için emojili özel hashtagini müjdeledi. Bildiğiniz gibi Twitter çeşitli etkinliklerde, dizilerde ya da özel içeriklerde hazırlanan hashtagin yanına bir de o metne özel emoji iliştiriyor. #PyeongChang2018 ve #Olympics hashtagiyle yapacağınız paylaşımlarda #Olympics klasik emojiyle gelirken #PyeongChang2018’de karlı bir dağ yer alıyor. Madalyalar için de ayrı ayrı emojiler hazırlayan platformda kullanıcılar yaklaşık 100 takımın emojisini paylaşabilir. Dünyanın dört bir yanında sporcuların ve spor severlerin katkıda bulunduğu hashtagle yazılı içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. En önemli #PyeongChangu2018 tweet’lerinden bazılarını kaçırmamak için Twitter’da Araştır sekmesini tıklayarak Twitter Anlarını kontrol edebilirsiniz.
Kış Olimpiyatları

Türkiye’den 8 sporcu Kış Olimpiyatları’nda

Artistik Buz Pateni’nde Alisa Agafonova ve Alper Uçar Türkiye’yi temsil ediyor. Kayakta ise Alp Disiplini dalında Özlem Çarıkcıoğlu ve Serdar Deniz, Kayakla Atlama’da Fatih Arda İpçioğlu, Kayaklı Koşu’da ise Ayşenur Duman, Hamza Dursun ve Ömer Ayçiçek Türkiye adına olimpiyatlardaki yerini aldı. 2018 Kış Olimpiyatları’nın yayın hakları ise TRT ve Eurosport’ta bulunuyor. 2018 Kış Olimpiyatları ile ilgili diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.