reklamı kapat

POPÜLER

LG V30s

MWC 2018’de tanıtılacak “akıllı” LG V30s’den yeni detaylar

Mobil tarafta işler hiç istediği gitmeyen LG, çok yüksek ihtimalle beklenen G7 modelini MWC 2018‘e getiremiyor. Onun yerine ise karşımıza V30s modelinin çıkartılacağı söyleniyor. İşte “akıllı” özelliklere sahip telefondan yeni detaylar;

LG başkan yardımcısı Jo Seong-jin, bundan sonra sadece ihtiyaç olduğunda yeni bir telefon çıkartacaklarını söylemişti. Bunun ardından G7’yi çizim tahtasına geri gönderen şirket, hemen sonra ise V30+ Alpha modeliyle gündemde gelmişti. Artık V30s olarak isimlendirilen bu model, söylendiği kadarıyla teknik ve tasarımsal olarak V30+ ile hemen hemen aynı olacak. Buna karşın 256 GB dahili depolama ile geleceği söylenen model, esas olarak akıllı özellikleriyle öne çıkmaya çalışacak. Buna göre telefonda “LG Lens” isimli bir özellik bulunacak. V30+’dan esas olarak bu özellikle ayrılacak telefon, kamerasını kullanarak objeleri tanıyabilecek. Alışveriş için kullanılabileceği söylenen Lens, fotoğrafı çekilen objelerin alışveriş bağlantıları çıkartacak. Sistem ayrıca kamera üzerinden anlık çeviri de yapabilecek ve AR (Artırılmış gerçeklik) altyapısına giriş sunacak. GPS üzerinden konumunu belirleyecek telefon, farklı bilgileri kamera ile gerçek dünya üzerinde yerleştirebilecek. LG Lens ayrıca barkod ve QR kodları da okuyabilecek. Telefon tam 920 dolarlık fiyat etiketiyle ilk olarak Güney Kore’de raflara çıkacak.

LG V30s

LG V30s global pazara hiç gelmeyebilir

Bu haliyle ve sunduklarıyla zorlu pazarda işi çok zor görünen akıllı telefon, dediğimiz gibi Güney Kore dışına hiç çıkmayabilir. Geçtiğimiz gün Çin pazarından çıkacağı konuşulan teknoloji devi, mobil tarafta uzun süredir zarar ediyor ve köklü değişikliler planlıyor. Bu modelin köklü değişiklikler öncesinden kaldığı umut edilirken, herkes G7’yi merak ediyor. Ne zaman geleceği henüz bilinmeyen telefonun, mutlaka ama mutlaka büyük yenilikler getirmesi gerekiyor. Ancak bu da şartlar göz önüne alındığı zaman çok mümkün durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR