reklamı kapat

POPÜLER

LG G7 ThinQ

Yeni LG amiral gemisi akıllı telefonun en önemli detayı kesinleşti

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu, şimdiye kadar G7 olarak isimlendiriliyordu. Sızıntı uzmanı Evan Blass ise bu konuya son noktayı koydu.

Çok sağlam kaynakları bulunan Evan Blass‘a göre telefon direkt olarak “LG G7 ThinQ” olarak isimlendirilecek. İlk olarak V30S ThinQ ile başlanan isim yapısını yeni telefonunda da devam ettirecek LG, bu sayede yapay zeka konusunda öne çıkmaya çalışacak. Dün duyduğumuz kadarıyla telefonda özel bir yapay zeka butonu da olacak. Bu buton Google Assistant temelli yerleşik dijital asistana hızlı erişim sunacak. ThinQ yapay zeka altyapısına sahip tüm akıllı LG ürünleriyle bağlantı kurabilecek telefon, söylendiği kadarıyla gelişmiş sahne algılama özelliğine de sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G7 ThinQ’nun bilinen teknik özellikleri

Duyduğumuz kadarıyla telefon gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili hafızası bulunan telefonda söylendiği kadarıyla 3.000 mAh‘lık bir pil yer alıyor. Kutudan Android Oreo ile çıkan cihazın, 6 inç 3120×1440 piksel 19.5:9 OLED / LCD (Seçme şansı kişide olacak) ekran üzerine kurulacağı da söyleniyor. Bu M+ LCD ekranda RGBW panel kullanacak firma, 3.5mm kulaklık girişinin de koruyacak gibi duruyor. Telefonda yer alan arka kamera ise 16 + 16 megapiksel kurulumda karşımıza çıkıyor. Şirket söylendiği kadarıyla burada F1.5 diyafram değerini kullanıyor.

İlgili Video

Tam üç arka kameralı akıllı telefon Huawei P20 Pro