reklamı kapat

POPÜLER

HTC U12+

Merak edilen HTC U12+’da dört adet kamera mı yer alacak?

Bugün çıkış tarihini duyduğumuz HTC‘nin yeni akıllı telefonu U12+, kısa süre önce ilginç bir sızıntıyla gündeme geldi. Telefon kamera konusunda kullanıcılarını üzmeyecek gibi duruyor. İşte o detaylar;

Sağlam kaynakların belirttikleri bilgilere göre mayıs ayında tanıtılacak HTC U12+, yeni sızıntıya (Kılıf üreticisinden) göre tam dört adet kameraya sahip olacak. Burada ön tarafta iki arka tarafta iki kamera kombinasyonunu kullanacak isim, dediğimiz gibi kamera konusunda üzmeyecek gibi görünüyor. Ön kamerasında hem geniş hem de normal açı sunacağını düşündüğümüz telefon, arkadaki çift kamerayla (16 + 12 megapiksel) ise arkası bulanık fotoğraf çekebilecek. 2018’de firmadan gelen tek amiral gemisi olacak akıllı telefon, bu açıdan büyük önem arz ediyor. Son yıllarda büyük kan kaybeden firma, işleri yoluna sokmak için ciddi atılıma ihtiyaç duyuyor. U12+’nın bunu sunup sunamayacağı ise herkes tarafından merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
HTC U12+

HTC U12+’nın beklenen teknik özellikleri

Baktığımız zaman telefon 6 inç QHD+ 18:9 ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alan telefon, 256 GB’a kadar depolama sunuyor. 3.420 mAh kapasitesinde bir pili bulunan U12+, IP68 sertifikasına da sahip. Ön kamerasıyla yüz tanıma yapabileceği belirtilen telefon, söylendiği kadarıyla kutudan Android 8.0 üzerinde çalışan Sense 10 ile çıkıyor. Çift SIM kartlı bir versiyonunu olacağı söylenen akıllı telefon, hızlı güncelleme sunan Project Treble desteğine sahip olacak deniyor. Telefonda “Edge Sense” özelliğinin de olacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Toplamda dört kameralı akıllı telefon