reklamı kapat

POPÜLER

LG Samsung

LG ile Samsung arasında tartışma yaratan ilginç reklam videosu [İzle]

Firmalar zaman zaman reklamlar üzerinden birbirlerine yüklenebiliyor. Birçok firma bunu sürekli olarak yapıyor ve kendi ürünleri öne çıkartmaya çalışıyor. İşte bu noktada Samsung tarafından hazırlanan bir reklam, LG‘nin hiç hoşuna gitmemiş görünüyor.

Söz konusu video televizyon alanında karşımıza çıkıyor. Hazırlattığı reklamda OLED‘in karşısına konumlandırdığı QLED teknolojisinin “burn-in” yani “ekran yanması” performansını göstermek isteyen Samsung, rakip olarak LG‘nin bir modelini kullanıyor. Reklam kapsamında OLED ve QLED iki televizyon ile 12 saat boyunca aralıksız oyun oynanıyor ve sonuçta LG’nin OLED’inde ekran yanması meydana geliyor. QLED’de ise doğal olarak hiçbir sorun gözlenmiyor. İşte LG bundan hiç mutlu olmamış görünüyor. Reklamın yayından kaldırılması için rakibine resmi bir adım dahi atan şirket, OLED modellerinde reklamdaki gibi ekran yanması sorunu olmadığını belirtiyor ve bu reklam ile rakibinin müşterileri yanlış yönlendirdiğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Samsung ve LG”

Güney Kore ekonomisinin en önemli iki ismin bu sorunu kendi aralarında çözeceği tahmin ediliyor. Tartışmayı körükleyen video ise aşağıda yer alıyor.

Video