reklamı kapat

POPÜLER

Samsung MicroLED TV

The Wall

Samsung MicroLED TV

The Wall

İşte merak edilen Samsung MicroLED TV’lerin satışa çıkacağı tarih

CES 2018 kapsamında “The Wall” televizyon modelini tanıtan Samsung, bu modelde MicroLED teknolojisini kullanıyordu. İşte merak edilen bu teknolojiye sahip TV’lerin satışa çıkacağı tarih belli oldu.

Eğer herhangi bir değişiklik olmaz ise Samsung’un MicroLED teknolojili televizyonları 2018’in ikinci yarısında raflardaki yerini alıyor. Bunu resmi çeyrek raporunda açıklayan firma, büyük çıkışa hazır görünüyor. Haziran ayından sonra yavaş yavaş gündeme geleceği görülen televizyonlar, üzerine kurulacakları teknolojiyle fark yaratmaya hazırlanıyor. Buna göre temeli OLED ile benzer olan bu yeni teknoloji, farkını ışık üretilen bölümdeki organik materyali organik olmayan gallium nitride (GaN) ile değiştirerek koyuyor. Bu sayede başta polarizasyon olmak üzere birçok katmana olan ihtiyacı bitiren teknoloji, sonuçta çok daha ince paneller üretilmesinin önünü aralıyor. Her piksel kendini aydınlattığı için ekstra bir arka aydınlatma ihtiyacı bulunmayan MicroLED paneller, OLED’e göre çok daha iyi enerji verimliliğiyle çalışıyor. Önemli bir detay olarak MicroLED paneller OLED’den tam yüzde 50 daha az enerji harcıyor. Özellikle yüksek parlaklık değeriyle öne çıkan teknoloji, daha yüksek kontrast sunabilmesi yanında yüksek renk gamut’larına da destek veriyor. Ayrıca OLED gibi ekran yanması sorunu da bulunmadığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung MicroLED TV

Samsung, görüntüleme alanında büyük bir isim

Buna ek olarak şirket yılın ikinci yarısında 75 inç ve üzeri QLED ve 8K çözünürlükte televizyonların da geleceğini müjdeliyor. Bunlar da gerçekten heyecan verici duruyor.

İlgili Video

Şirketten QLED TV için tartışma yaratan reklam