reklamı kapat

POPÜLER

2018 iPhone Apple

Uygun fiyatıyla öne çıkacak 6,1 inç LCD ekranlı iPhone için yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple, 2018 iPhone modelleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer serinin düşük fiyatıyla fark yaratacak LCD ekranlı modeli için yeni bilgiler karşımızda buluyor.

Advertisement

Artık biliyorsunuz Apple‘ın 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bunların 5,8 inç ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç ekranlı iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor. İşte bu 6,1 inç LCD ekranlı model söylendiği kadarıyla 3D Touch (Ekrana basınç hassasiyeti getiriyor) özelliğine sahip olmayacak. Bunun arkasında Cover Glass Sensor (CGS) teknolojisinin yer aldığı belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla bu teknoloji, telefonda yer alan dokunmatik modülün yerini değiştiriyor. Bu da ekranı daha hafif ve darbelere dayanıklı hale getiriyor. Yani 3D Touch olmasa bile CGS ile bir kazanım elde ediliyor. Bu arada CGS teknolojisinin 2019’daki OLED modellere ekleneceği de söyleniyor. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre bu durum, 3D Touch teknolojisinin gelecek modellerden kaldırılması anlamına da geliyor. Bu da sürece alışan mevcut kullanıcılar için gerçekten kötü görünüyor. 3D Touch’ın yerini alacak bir teknolojinin ise mutlaka kullanılacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın yeni iPhone’ları hakkında ortaya çıkan fiyat dedikoduları

Daha öne duyduğumuz kadarıyla şirket bu yıl OLED ekranlı iPhone’un başlangıç fiyatını 999 dolardan 899 dolara çekiyor. iPhone X Plus içinse 999 dolar isteneceği söyleniyor. Haberin merkezinde yer alan LCD ekranlı orta seviye modelin ise 550 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

İlgili Video

En yeni iPhone modelleri