reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iPhone

Bütçe dostu iPhone 9’dan heyecan yaratan son bilgiler

Teknoloji devi Apple‘dan 2018 içerisinde gelecek modellerden 6,1 inç iPhone ya da en olası adıyla iPhone 9, bugün yeni bilgilerle gündeme geldi.

Advertisement

Apple‘dan 2018’de üç yeni iPhone geliyor. Bunların OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, yine OLED ekranlı dev iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 olacağı biliniyor. Ailenin en uygun fiyatlı versiyonu olacak iPhone 9, söylendiği kadarıyla Japan Pixels’den gelen “Full Active LCD Display” üzerine kuruluyor. Bu gerçekten büyük önem arz ediyor. Söylendiği kadarıyla Full Active LCD Display ile üreticiler çerçeveleri çok ince hale getirebiliyor. iPhone X’dan 1mm kalınlığında çerçeveler yer alırken, iPhone 9’da bunun 0.5mm seviyesine kadar çekilebileceği söyleniyor. Daha önce OLED modellerde daha ince çerçeve yer alacak söylentilerini tersine çeviren bu detay, önemli görünüyor. Ne kadar ince çerçeveler, o kadar fazla ekran alanı anlamına geliyor. Bu güzel gelişme yanında olumsuz bir detay da karşımıza bulunuyor. Kaynağa göre Apple modelin üretiminde sorun yaşıyor. Bu nedenle de telefonun ancak kasım ayı sorunda satışa çıkacağı söyleniyor. Bu ay seri üretime giren iPhone 9, şu an istenilen üretim seviyesinden uzakta deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 Apple iPhone’ların fiyat tahminleri değişmiyor

Bakıldığı zaman halen ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone ise 600-700 dolar seviyesinde karşımıza çıkacak deniyor.

İlgili Video

Şirketin en son reklamlarından