reklamı kapat

POPÜLER

Apple 6,1 inç LCD iPhone

Bütçe dostu 6,1 inç iPhone’un (iPhone 9) tasarımı ortaya çıktı [Video]

Teknoloji devi Apple‘ın 2018 için en çok merak edilen akıllı telefonlarından birisi kuşkusuz 6,1 inç iPhone modeli. iPhone 9 olarak isimlendirilebileceği ve LCD ekranla geleceği söylenen bu model, tasarımsal olarak ortaya çıkmış durumda.

Daha önce sağlam sızıntılar yapmış bir kaynağa göre telefon tam da sayfadaki görsel ve videodaki gibi görünüyor. Bu açıdan direkt olarak iPhone 6‘dan bu yana gelen standart çizgiyi kullanacağı görülen telefon, arkasında tek bir kamera taşıyor. Kasasının iPhone X gibi çelik değil daha ucuz 7000 serisi alüminyum olacağı belirtilen 6,1 inç iPhone, söylendiği kadarıyla TrueDepth kamera sistemine sahip bir çentikle geliyor. Kavisli OLED ekranı olmadığı için alt çerçevesinin nispeten kalın olacağı (iPhone 8 kadar değil) söylenen model, 2018’de gelecek diğer modeller gibi gücünü A12 işlemciden alıyor. 3D Touch teknolojisine sahip olmayacağı söylenen telefon, birçok farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz hafta içerisinde Jun Zhang‘dan gelen bu detay, iPhone 5C ile sunulanlar gibi parlak renklere işaret ediyor. Burada mavi, yeşil, beyaz, sarı ve pembe ilk akla gelen renkler oluyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla modelde LG G7 ThinQ‘da kullanılan MLCD+ ekran bulunuyor. 6,1 inç boyutta 3120 x 1440 piksel çözünürlük getiren bu ekran, tam 1.000 nit parlaklık sunuyor. Söylendiği kadarıyla IPS LCD’ye göre daha az enerji harcayan MLCD+, pil süresine olumlu katkı sağlayacak gibi duruyor.

Apple 6,1 inç LCD iPhone
Apple 6,1 inç LCD iPhone

2018 Apple iPhone’ların fiyatlı nasıl olacak?

OLED ekranlı iPhone’ların başlangıç fiyatı 999 dolardan 899 dolara inecek, iPhone X Plus içinse 999 dolar istenecek. 6,1 inç LCD ekranlı orta seviye modelin ise 700 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Video