reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X Blush Gold

iPhone X için ilginç tona sahip yeni renk müjdesi

Teknoloji devi Apple, 2018 için üç yeni iPhone üzerinde çalışma gösteriyor. Ancak bunlar arasında mevcut model iPhone X için yeni bir renk seçeneği de yer alıyor.

Apple‘ın 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunlardan iki tanesinin 5,8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6,5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiliyor. LCD ekranlı modelin ise 6,1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Bu modellerin hepsinde Truedepth kamera sistemini kullanacağı söylenen şirket, yeni modeller sonrasında üretimi duracak iPhone X için de bir adım atıyor. Benjamin Geskin’e göre şirket iPhone X için D21A kod adlı “Blush Gold” renginde yeni bir versiyon hazırlıyor. Bildiğiniz gibi telefon şu an sadece Gümüş ve Uzay Grisi renk seçenekleriyle elde edilebiliyor. Üretime girdiği belirtilen yeni renk ile telefonun son döneminde satışların artırılmaya çalışılacağı söyleniyor. Ancak bu renk tonuyla bu hedef biraz zor görünüyor. İlk çıkışta altın rengin gelmemesinin arkasında ise yaşanan üretim sıkıntıları yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 iPhone modelleri merakla bekleniyor

Şirketin yukarıda bahsettiğimiz 6,1 inç modeli 700 dolardan daha düşük bir fiyata raflara çıkartacağı belirtiliyor. Çelik yerine iPhone 8 gibi alüminyum gövde kullanacak telefon, söylendiği kadarıyla şirkete büyük paralar kazandıracak esas model olacak. Bunlara ek olarak yılın ikinci yarısından sonra iPhone SE 2‘nin gelmesi de ihtimaller dahilinde bulunuyor. Ancak bu detay halen tam olarak netleştirilemiyor.

İlgili Video

Geleceğe merhaba dedirten telefon