reklamı kapat

POPÜLER

Justice League

DC Sinematik Evreni’nin en başarısız filmi resmileşti

DC Sinematik Evreni’nin en az kazandıran filmi resmi olarak belli oldu. Wonder Woman, Man of Steel, Batman v Superman, Suicide Squad ve Justice League arasındaki “en başarısız” yarışında sonucun kimseyi şaşırtmayacağını düşünüyoruz.

Geçtiğimiz hafta Justice League’in yerel gişe hasıtlatı kapanınca nihai sonuçları elde ettik. Böylelikle DC Sinematik Evreni dahilinde çıkarılan filmlerin gişe başarı sıralaması da netleşmiş oldu. Box Office Mojo‘nun yayınladığı verilere göre tüm kahramanları bir araya toplamasına rağmen en düşük hasılatı elde eden film Justice League. Bu da filmi DC Sinematik Evreni’nin kazanç açısından en başarısız filmi yapıyor. Yerel gelirde 229 milyon dolarla en son sıraya oturan Justice League, Man of Steel’in bile yaklaşık 70 milyon dolar gerisinde kalmış. Man of Steel 291 milyon dolar gelir elde ederken Suicide Squad 325 milyon dolar, Batman v Superman ise 330 milyon dolar yerel gelire sahip. Listenin bir numaralı ismi ise eleştirmenlerden de övgüleri toplayan Wonder Woman. 412 milyon dolarla şimdilik DC Sinematik Evreni’nin yerelde en kazançlı filmi o.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Global kazançlarda da sonuç değişmiyor

Justice League’in başarısızlığı DC’ye globalde daha da sert çarpmış gibi görünüyor. Filmin toplam gişesi 657 milyon dolar. Global sıralamada ise sadece zirvede değişiklik olmuş. Batman v Superman 873 milyon dolar kazançla birinci sıraya otururken, Wonder Woman 821 milyon dolarla 2. sırada yer alıyor. DC Sinematik Evreni içinse yeni filmler yolda. Wonder Woman 2 için detaylar yavaş yavaş netleşirken bu yılın sonunda Aquaman filmini izleme şansına erişeceğiz. Flash ve Batman filmleri de gelecek planlar arasında yer alıyor. Ancak belli ki DC’nin daha başarlı olabilmek için bir şeyleri yeniden gözden geçirmesi gerekiyor.

İlgili video

Justice League fragmanı