reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman

Aquaman’in bir ilke imza atan DC Sinematik Evreni başarısı [Video]

Beklenen nihayet gerçekleşti. Aquaman DC Sinematik Evreni içinde bir ilki gerçekleştiriyor ve liste başına oturuyor.

Warner Bros.’un buradaki yazımızda bahsettiğimiz bazı pazarlama taktikleri ve eleştirmenlerden gelen güzel geri dönüşler derken, Aquaman beklenen müjdeyi nihayet verdi. Filmin dünya genelinde elde ettiği geliri 1 milyar dolar sınırını geçti. Halihazırda 1,02 milyar dolar gişe elde eden film böylelikle sadece, farkla, en çok para kazandıran DC Sinematik Evreni filmi olmakla kalmıyor aynı zamanda 1 milyar dolar kulübü de denilen ve bu başarıya ulaşmış yönetmenler arasına James Wan’ın adını ikinci kez yazdırıyor. Wan’ın bundan önce 1 milyar sınırını aşan tek filmi Hızlı ve Öfkeli 7 olmuştu. Filmin hala vizyonda olduğunu da hatırlatalım. Bu gelirin önümüzdeki günlerde biraz daha artması olası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Dark Knight Rises’a çok yakın

Önümüzdeki günlerde elde edilen gelirin artması ise Aquaman filmini bambaşka bir noktaya taşıyabilir. Çünkü film DC Sinematik Evreni içinde en çok gişe elde edilen yapım olsa da henüz en çok para kazandıran DC filmi değil. O unvan şu an 1,084 milyar dolar ile The Dark Knight Rises filmine ait. Ancak iki filmin gelirinin birbirine ne kadar yakın olduğu görünüyor. Aquaman çok yakında yepyeni bir rekorla karşımıza çıkarak DC Sinematik Evreni’nin de makus talihini yenecek gibi görünüyor.

Küçük bir hatırlatma da yapmadan geçmeyelim, DC Sinematik Evreni’nin Aquaman’den önceki en başarılı filmi 873,6 milyon dolarla Batman v Superman: Dawn of Justice’ti. Aquaman’in başarısından sonra gelecek filmlerin üzerindeki baskı ise artmış durumda. Özellikle tam Captain Marvel ve Avengers Endgame filmleri arasında, 5 Nisan’da vizyona girecek olan Shazam! filminin elde edeceği başarının önemi arttı diyebiliriz. Filmin 1 milyar barajını müjdeleyen videoya haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.