reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XI

iPhone XI ve iPhone XI Max’in kamera performansı hakkında son detaylar

Apple’ın bu yıl iPhone XI ailesiyle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Merakla beklenen yeni iPhone modellerinin kameralarıyla ilgili bilgiler ortaya çıktı.

iPhone XI ve iPhone XI Max modellerinde üçlü kamera sisteminin yer alacağına artık kesin gözüyle bakılıyor.  Gelişmiş 3D algılama, artırılmış optik zoom ve düşük ışık performansında yapılan iyileştirme yeni iPhone modellerinde göreceğimiz yeni özellikler arasında yer alacak. Apple’ın TrueDepth kamera sistemini yeni iPhone modellerinde arkaya taşıyacağı belirtiliyor. artırılmış gerçeklikle ilgili yepyeni bir deneyimin yeni modellerde yaşanması bekleniyor.

Üç mercekli kamera sisteminin, stereoskopik görüntüleme yeteneğine sahip olacağı söyleniyor. Bunun da sensörlerden ikisinin, tek bir nesnenin görüntülerini farklı açılardan çekebileceği anlamına geliyor. iPhone ile nesne arasındaki mesafeyi elde etmek için bir üçgenleştirme yönteminin kullanılacağı dile getiriliyor.

iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max 2 kat optik yakınlaştırmaya destek verirken, iPhone XI ve iPhone XI Max’in üçlü kamera sistemi sayesinde 3 kat optik yakınlaştırmaya izin vereceği konuşuluyor. Üçüncü kamera yardımıyla yeni iPhone’ların düşük ışıkta da daha iyi bir performan sergileyeceği ifade ediliyor. Daha az grenli fotoğraflar sayesinde düşük ışıkta daha kaliteli fotoğraflar çekebileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone’lar ne zaman tanıtılacak?

Yeni iPhone’ların bu yılın eylül ayında tanıtılması bekleniyor. iOS 13 yüklü gelecek yeni iPhone’ları sizler kadar biz de merakla bekliyoruz. Telefonlarla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son iPhone XR reklamı