reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XI
iPhone XI
iPhone XI

Türk tasarımcıdan göz alıcı iPhone XI konsepti [Video]

iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin tanıtılmasının ardından tüm gözler iPhone XI ve iPhone XI Max modellerine çevrildi.

Advertisement

Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni iPhone modelleri teknoloji tutkunları tarafından merakla bekleniyor. Yeni modellerin tanıtılmasına uzun bir süre olsa da yeni modellere ait olduğu iddia edilen konsept çalışma ortaya çıktı. Hasan Kaymak isimli bir Türk tasarımcısı tarafından geliştirilen konseptte yeni iPhone modelinde yer alması istenen özellikler karşımıza çıkıyor. Daha önce internete sızan haberlerde olduğu gibi yeni modellerde üçlü kamera sistemi yer alıyor.  Üçlü kamera sistemi kare biçiminde olsa da üçgen yapıdaki lens dizilimiyle dikkat çekiyor. Standart ve optik yakınlaştırma yapabilen kameralarla birlikte ultra geniş açılı kameranın da yeni iPhone modellerinde yer alması bekleniyor. Galaxy S10 ailesinde de yer alan ultra geniş açı kamera sayesinde kullanıcılar bir konuyu daha geniş bir görüş açısıyla kaydedebiliyor. Geniş açı lens çok dar alanlardaki en geniş görüntüyü elde etmek için kullanılabiliyor.

iPhone XI
iPhone XI
iPhone XI

Lightning yerine USB-C bağlantısının tercih edildiği iPhone XI modelinin ön tarafında 12 megapiksellik Face ID kamera bulunuyor. iPhone X ve iPhone Xs modellerinde olduğu gibi yeni model de çentikli tasarımıyla dikkat çekiyor. iOS 13 ile birlikte yer alacağı söylenen karanlık mod da telefonların ekranlarında göz alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI ne zaman tanıtılacak?

Eylül ayında tanıtılması beklenen telefonların satış fiyatları henüz belli olmasa da yeni modellerin yüksek fiyattan satışa sunulması bekleniyor. Türk tasarımcı tarafından hazırlanan konsept çalışma videosunu haberin girişinden izleyebilirsiniz. Yeni model hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.