reklamı kapat

POPÜLER

Agents of SHIELD Thanos

Marvel’ın Agents of SHIELD’daki şaşırtıcı Thanos kararı

Avengers Endgame filminin vizyona girmesiyle birlikte Agents of SHIELD‘ın ekranlara dönmesinin önünde bir engel kalmadı. Fakat dizi Thanos noktasında enteresan bir karar almayı tercih etti.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War’un finalinde Thanos‘un galip gelmesi Marvel Sinematik Evreni’ndeki devamlılığı tehlikeye soktu. Evrenin yarısının gerçeklikten silindiğini görmezden gelerek dizilere devam etmek imkansızdı. Bu sebeple Agents of SHIELD normalden uzun bir ara vermeyi ve devamlılık konusunda sorun yaşamamayı tercih etti. Endgame’in geçtiğimiz haftalarda vizyona girmesiyle birlikte bu zorunlu ara da son bulmuş oldu. Ancak araya rağmen dizide enteresan bir Thanos kararı alındığı açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thanos kararı

Marvel stüdyolarının televizyon yapımlarından sorumlu olan Jeph Loeb The Wrap‘a konuştu. Marvel televizyon dizilerinin Thanos ‘un parmak şıklatmasını ve evrenin yarısının beş sene boyunca gerçeklikten silinmesini görmezden geleceğini açıkladı. Bu durum hiç yaşanmamış gibi kabul edilecek. Bu sebeple kahramanlarımız Thanos’tan, onun evrenin yarısını silmesinden ve kahramanlarımızın yaşananları düzeltmesinden asla bahsetmeyecek.

“Dizimizde MCU filmleriyle çelişen hiçbir şey yapmak istemiyoruz. Çünkü hikayeyi oluşturma konusunda liderliği filmler üstleniyor. Marvel Sinematik Evreni zaman çizgisini filmler şekillendiriyor. Bizim işimiz yaratılan bu dünya içinde bir hikaye anlatabilmek. Buna devam edebilmemiz için Thanos ‘un parmak şıklatmasından öncede kalmamız gerekiyor. Bu kararın ardından Marvel’da zaman çizgisi nasıl ilerliyor derseniz, bunu çözmeyi işin ustalarına bırakıyoruz.”

Jeph Loeb’in bu açıklamasından sonra sormak istediğimiz bir şey var: Madem Agents of SHIELD Avengers Infinity War öncesinde kalacaktı, peki o zaman bu uzun araya ne gerek vardı?

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı