reklamı kapat

POPÜLER

Agents of SHIELD

Avengers Endgame sonrası Agents of SHIELD teorisi

Avengers Endgame filminin izleyici karşısına çıkmasıyla birlikte Agents of SHIELD cephesinde işler biraz karıştı. Marvel hayranları bu karmaşanın arkasında farklı bir gerçeğin yattığına inanıyor. Bu inanç da yeni bir teorinin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Agents of SHIELD’ın normalde Marvel Sinematik Evreni’nde geçtiği ve filmlerle paralel bir ilerlediği biliniyor. Bunu dizide yapılan Marvel göndermeleri sayesinde oldukça net bir şekilde biliyoruz. Bu durum Avengers Infinity War’a kadar oldukça açık bir şekilde devam etti. Yapılan son gönderme Black Order’ın New York’a gelişi üzerineydi. Doctor Strange, Iron Man ve Hulk’ın mücadelesinin paralel şekilde gerçekleştiğini anlıyorduk. Fakat bu göndermeler Agents of SHIELD altıncı sezonla birlikte son buldu. Marvel’ın televizyon departmanının başındaki Jeph Loeb altıncı sezonun Thanos’un parmak şıklatmasından önce geçtiğini ifade etmişti. Fakat zamansal açıdan baktığımızda bunun gerçekte mümkün olmadığı ortaya çıkıyor.

Agents of SHIELD teorisi

Marvel hayranları ise bunun sebebinin çok başka olduğunu düşünüyor. Agents of SHIELD’ın artık farklı bir zaman diliminde geçtiğini, bu sebeple Thanos’un parmak şıklatmasının bu gerçeklikte hiç yaşanmadığına inanıyorlar. Bu sebeple kahramanlarımızın yarısı kaybolmadı ve geri dönmedi. Açıkçası bu Marvel’ın sorununu güzel bir çözüm olur. Fakat dizinin MCU gerçekliğinden fazlasıyla kopmasına da neden oluyor. Yine de Avengers Endgame ile birlikte kahramanlarımızın farklı gerçeklikler yarattığını biliyoruz. Agents of SHIELD’da da aynı durum söz konusu olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı