reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm

Game of Thrones 8. sezon 4. bölümde unutulan Starbucks bardağı

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm dün gece yayınlandı. Sahnede unutulan Starbucks bardağı ise yeni bir tartışma başlattı.

Çok kritik sahnelerle hayli heyecanlı bir bölümü geride bırakırken, Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm gündeme bambaşka bir konuyla geliyor. Keskin gözlü hayranlar dün gece yayınlanan bölümde Kışyarı’nda hayli ilginç bir detay fark ediyor. Yemek sahnesinde Jon’un tarafından Daenerys’i gören kamera açısına, sahnede orada olmaması gereken bir karton bardak bulunuyor. Beyaz Starbucks bardağı, tüm ihtişamıyla adeta bir “ürün yerleştirme” reklamı gibi Kışyarı ziyafetinde ahşap masanın ortalık yerinde duruyor. Bu da 3. bölüm sonrası zaten hayli hoşnutsuz olan izleyicinin aklına tek bir soru getiriyor: “Gerçekten de artık hiç umursamıyorlar mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm

Bir ilk değil

Dönem dizilerinde, fantastik dizilerde dekorların önemi aşikar. Bu hata Game of Thrones’a da mahsus değil elbette. Popüler dizinin gözünden kaçan bu ve bunun gibi detaylar geçmişte de pek çok yapımda karşımıza çıktı. Ancak her bir bölümüne 10 milyon dolardan fazla harcanan ve yayınlandığı süre boyunca neredeyse tüm internetin gündeminde olan bir dizide bu tarz amatör hatalar affedilemez oluyor. Yaratıcıların kendi takip ettikleri hikaye işleyişine olan sadakatleri dahi şu günlerde sorgulanırken, masada unutulan Starbucks bardağı ise elbette çok daha büyük bir yankı uyandırıyor.

İşin ilginç yanı bu sahneler tek seferde çekilip kapatılmıyor. Aynı sahne defalarca tekrar ediliyor. Bu sebeple orada olmaması gereken bir dekorun hem çekimde hem de daha sonrasında prodüksiyon aşamasında fark edilmemesi daha da göze batıyor.

Dizinin final için son iki bölümü kaldığını hatırlatalım. Bu tarz hataları yeniden görür müyüz bilemiyoruz ancak seriye 6. bölümden itibaren tamamen veda edeceğiz. Ancak 2 hafta sonra finali yayınlayacak olan dizinin bu küçük Starkbucks hatası finale kadar internetin yeni dalga konusu olabilecek potansiyelde diyebiliriz. Dizinin beşinci bölüm fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı