reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm Starbucks

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm için “Starbucks bardağı” açıklaması

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm, hikayenin gidişatından çok unutulan Starbucks bardağıyla konuşuldu. Yapımcılardan biri konuyla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

İncelemesini burada kaleme aldığımız Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm, aslında çok kritik kararların alındığı ve kritik sonuçların yansıtıldığı bir bölümdü. Beklediğimiz gibi yine “oyun kurucu” bir havada işlenen bölümde Daenerys Targaryen artık “Deli Kraliçe” unvanına bir adım daha yaklaştığını hissettirdi. Öte yandan Kışyarı’nda stratejik önemli bir olay da yine dizinin 5. ve 6. bölümüne etki edecek büyüklükte bir yankı uyandıracağını fark ettirdi. Kahramanlarımız 3. bölümün ardından “destansı” bir savaşı geride bırakmış ve kutlama evresine geçmişken karşımıza çıkan görüntü ise dizinin bu bölümüne damga vuran sahne oldu. Tüm bu detaylar, dizinin finalindeki kararlar ve 5. bölümün yarattığı gerilimi bir kenara bıraktık. Çünkü biri sette Starbucks bardağı unutmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm için yapımcıdan açıklama geldi

Bu küçük kaza hayranlarda beklenenden de büyük bir tepkiye sebep oldu. Çünkü özellikle 8. sezon 3. bölümün ardından hayranlarda “dizinin artık o kadar da önemsenmediğine ilişkin” bir algı oluşmuştu. Hikayede yaratılan boşluğun ardından bu konuyu tartışmaya başlayan hayranların 4. bölümde unutulmuş bir Starbucks bardağı görmesi tabii ki bu düşünceyi pekiştirdi. Her bir bölümüne 10 milyon doların üzerinde harcama yapılan bir dizi için böylesine bir hata pek çokları için kabul edilemezken bazıları bunun gizli ürün yerleştirme olduğunu dahi öne sürdü. Ancak günün sonunda masada unutulmuş bir Starbucks bardağından bahsediyoruz, Westeros’ta…

Açıklama ise Bernie Caulfield‘dan geldi. Dizinin baş yapımcılarından olan Caulfield WNYC‘a verdiği röportajda “Çok üzgünüz!” dedikten sonra işi şakaya vuruyor: “Biliyorsunuz, Westeros bir Starbucks’a sahip ilk yer aslında.” Daha sonra bu tarz bir hatanın dizi için hayli nadir olduğunu hatırlatan Caulfield “Dekorasyon ve kostümlerle ilgili kişiler sürekli olayın içinde. Eğer bu bulabildikleri en kötü şeyse, iyi durumdayız.” diyor. Hata HBO için utanç verici olsa da işin komik tarafını ekibi de eğlendirmiş.

HBO’nun bölümü dijital versiyonda güncelleyerek bardağı silip silmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Ancak tüm bu karmaşa Starbucks’a yaramış gibi görünüyor. Firma konuyla ilgili bir tweet paylaşarak menüsündeki alternatiflerden “Dragon Drink“i öne dahi çıkardı. Caulfield “Starbucks, bize para gönder!” diye işi şakaya vursa da bu viralin hangi tarafa daha çok yaradığı belli oluyor. Dönem dizileri veya fantastik yapımlarda bu tarz hatalar izleyici tarafında yapımın ve şirketin değerini düşürse de gizli kapılar ardında olanları kim bilebilir tabii…

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı