reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm

8. sezonla gelen Game of Thrones tarihinin en nefret edilen bölümü

Game of Thrones 8. sezon dizi için sadece rekor kırmakla kalmıyor aynı zamanda dizi tarihinin en nefret edilen bölümüne de imza atıyor.

Sadece 6 bölüme sahip olan Game of Thrones 8. sezon, yayınladığı 4 bölümle de inanılmaz tartışmaları beraberinde getirdi. Hayranların “en kötü sezon” olarak adlandırdığı sezon, izlenmelerde ise yeni rekorları bizlerle buluşturdu. Ancak çekimde “Starbucks bardağı” unutmaktan tutun da hikayenin devamlılığına zarar veren garip sahnelere kadar pek çok hata içeren sezon, eski sezonlarla aynı hissi vermiyor. Aynı zamanda dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın da seriyi artık o kadar da önemsemediğini düşündürüyor. En temel ve hala yararlanabilecekleri noktalarda bile ana kaynaktan artık yararlanmayan ve garip hatalara sebep olacak kararlar alan ikili eleştirilerin de odağında. Ancak bu sezon tüm bunların yanı sıra yeni bir “rekora” da imza atıyor. Çünkü Game of Thrones’un en nefret edilen bölümü bu sezona ait.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm dizi tarihinin en kötü bölümü

Hayranların bölümleri puanladığı IMDb puanlarına baktığımızda dizinin puanlarının belli bir standardı olduğu görünüyor. Yani en kötü bölüm bile (5. sezon 6. bölüm) 8,1 puan almış örneğin. Yüksek puanlara alışık bir seriden bahsediyoruz; hayranların bölümlerini beğendiği bir diziden. 5. ve 6. sezon nispeten düşük puanlı bölümlere sahip olsa da genele vurduğumuzda 8 puanın altına düştüğü görülmüyor. Ancak bu sezonla beraber işler değişiyor. Üçüncü bölümün yarattığı hayal kırıklığı sonrası kafa karıştırıcı açıklamalar, çekim hataları ve karakterlerin zorlama hikayesiyle beraber 8. sezon 4. bölüm dizi tarihinin en düşük puanı alan bölümü oluyor. Hayranların bu bölüme puanı 6,5 olmuş. Tabii bunda Jon’un Ghost’a karşı duygusuz ve ruhsuz vedasının da payı olduğunu düşünüyoruz.

Böylelikle daha önce 8 puanın altına hiç düşmeyen dizi, 8. sezon ile 7 puanın da altına düşen bir bölüme sahip oluyor. Daha önümüzde 2 bölüm daha bulunuyor. Ne dersiniz, puanlama iyice çakılır mı?

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm tanıtımı