reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm

Hayranların Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm isyanı

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm finaliyle beraber seriye noktayı koydu. Hayranların finale tepkisi ise her zamankinden de sert oldu.

Advertisement

UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Televizyon tarihinin en çok ses getiren dizileri arasına adını yazdırmayı başaran Game of Thrones‘un uzun ve sancılı yolculuğu nihayet sonlandı. Hayranların çok sevdiği ve bir o kadar da kızdığı dizi ise en büyük dibe vuruşunu 8. sezonda yaşadı. 6 bölümle sınırlandırılan sezonda dizi karakter gelişimi konusunda fazlasıyla eleştirilirken, diyalogların zayıflaması ve hikayenin çok hızlı işlenmesi konusunda da olumsuz görüşlere maruz kaldı. İlk kez bu sezon izleyicilerden IMDb’de en düşük puanını alan dizi 8. sezon 4. bölümüyle “en nefret edilen bölüm”ü de ilan etmişti. Şimdilerde 6,0 puanı olan bölüme duyulan nefret ise bir başka bölümle geçildi. Evet doğru tahmin ediyorsunuz. 8. sezon 6. bölüm, dizinin en nefret edilen bölümü oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm, en düşük puanla zirveye oynuyor

Hayranlar bu bölümde pek çok detayı eleştirdi. Tyrion’ın tercihinden tutun da Bran Stark’ın “hiçbir şey yapmadan tahtı sahiplenmesi”ne kadar pek çok eleştiri sosyal ağlarda yerini aldı. Bölümü çok beğenenler de var elbette. Ancak beklenildiği üzere şikayet edeni çok.

Geçmişte Yüzüklerin Efendisi yönetmeni Peter Jackson verdiği bir röportajda Game of Thrones’un uyarlamasının koşullarında çalışmak istemeyeceğini kaydetmişti. Elinizde kaynak materyal yoksa önünüzü görmek zor olabiliyor uyarlama yaparken. Jackson da o açıklamasında bunu vurgulamıştı. Jackson’ın açıklamasının detaylarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. Dizi yaratıcıları için de durum bundan ibaret gibi görünüyor. An itibarıyla IMDb’de 41 binin üzerinde oylanan Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm, 5,2 puanla kendi tarihinin en düşün puanını elde etmiş oluyor. Bu sezona kadar 8,1’in altını görmediğimiz dizinin final sezonu uçurumun kenarından yuvarlanıyor.

Herkesi mutlu eden bir final mümkün müydü?” diye soracak olursanız buna da cevabımız yine hayır olurdu. Herkesi mutlu eden finalin mümkün olması çok ütopik. Ancak farklı şekilde işlenip, Game of Thrones’a yakışan ve boğazımızda yumru bırakacak bir final mümkün müydü derseniz, bu soruya “Evet” cevabını veririz.

8. sezonun nasıl çekildiğini merak ediyorsanız önümüzdeki hafta 26 Mayıs’ı 27 Mayıs’a bağlayan gece, Türkiye saati ile 04:00’da 2 saatlik bir belgesel yayınlanacağını da belirtelim. Bu belgeselde oyuncuların senaryoya tepkisinden kamera arkasındaki dekorların oluşumuna, ikonik sahnelerin çekiminden oyuncuların yaşadıklarına kadar pek çok detay ekranlara taşınacak.

Güncelleme: 140 binin üzerinde oylanan final bölümünün puanı 4,4’e kadar düşmüş durumda.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı