reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones sonrası izlenecek His Dark Materials

Game of Thrones boşluğunu dolduracak fantastik dizi: His Dark Materials [Video]

Marvel yıldızlarını buluşturan His Dark Materials, HBO yapımcılığında Game of Thrones sonrası boşluğa düşeceklere hitap ediyor.

Game of Thrones 19 Mayıs’tan itibaren izleyicilere veda edecek. Ancak HBO’nun yapımcılığını üstlendiği His Dark Materials, televizyon ekranlarındaki ilk gösterimiyle fantastik dizi boşluğunu doldurabilir. Sinema izleyicisi içinse His Dark Materials’ın o kadar yabancı bir yapım olduğunu söylemek pek mümkün değil. Philip Pullman’ın 20 yıllık üçlemesinden uyarlanan diziden önce üçlemenin ilk kitabı olan The Golden Compass‘ın aynı isimli bir sinema filmi bulunuyor. 2007’de vizyonda boy gösteren filmde Nicole Kidman ve Daniel Craig yer almış ancak daha sonra üçlemenin diğer iki kitabı uyarlamada kendine yer bulamamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones sonrası fantastik yapım arayanlara

Hikaye alternatif bir evrende geçiyor. İnsanların ruhlarının hayvan olarak belirdiği bu evrende bu “hayvanlara” Daemon deniyor. Dizide ise ana karakterimiz Lyra Belacqua’yı, Arktik’e, arkadaşı Roger’ı bulmak için çıktığı yolculukta takip ediyoruz. The Church tarafından kaçırılan ve üzerinde deneyler yapılan Roger’ı kurtarmaya çalışan Lyra’nın macerası ise bir noktadan sonra hiç olmadığı kadar karmaşık bir hale geliyor.

Pullman’ın ilk üçlemesinin uyarlaması olan bu dizinin ise geleceği düşünüldüğünden de “parlak”. Zira Pullman bu serinin devamı niteliğindeki yeni bir üçleme üzerine çalışıyor. Onlardan ilki The Book of Dust, 2017’de okuyucularla buluştu bile. HBO bir kez daha Game of Thrones gibi “devam eden kitap uyarlamaları” ile karşımızda anlayacağınız… Ancak Pullman bizi George R.R. Martin gibi bekletmeyebilir. Bir de yeni üçlemenin devam üçlemesi olması işleri kolaylaştırabilir tabii.

Dizide ise hayli tanıdık isimler yer alıyor. Onlardan biri Dafne Keen. Keen’i en son Logan filminde X-23 olarak izlemiştik. Keen’e ise bir başka Marvel yıldızı James McAvoy eşlik ediyor. 8 bölümden oluşacak olan ilk sezon için hala bir tarih verilmiş değil. Yeni fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.