reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones boşluğunu dolduracak fantastik dizi: His Dark Materials

Game of Thrones yokluğunda yayınlanacak fantastik HBO dizisi

HBO, Game of Thrones yokluğunda yayınlayacağı yeni fantastik dizisi için tarihi verdi. His Dark Materials için geri sayım başladı.

HBO, yeni Game of Thrones dizileri gelene kadar o boşlukta farklı fantastik yapımları ekrana taşımaya hazırlanıyor. Onlardan biri de yayın tarihi uzun süre açıklanmayan His Dark Materials. Geçmişte birkaç tanıtımı paylaşılan dizi Philip Pullman‘ın popüler fantastik kitap serisinden uyarlanıyor. 20 yıllık üçlemeyi ekranlara taşıyan diziyi ise geçmişte duymuş olabilirsiniz. Üçlemenin ilk kitabı The Golden Compass, Nicole Kidman ve Daniel Craig başrolünde aynı isimle beyaz perdeye taşınmış ancak istediği ilgiyi bulamayınca serinin diğer iki kitabının uyarlamasından vazgeçilmişti. HBO dizisiyle bunu değiştirebileceğine inanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones yokluğunda dikkat çeken fantastik diziler

Game of Thrones’un finalini fırsat bilen platformların bir bir fantastik dizilerini çıkardığı şu günlerde HBO da ortamı boş bırakmamak için His Dark Materials dizisini yayınlamaya hazırlanıyor. Dizi 4 Kasım‘dan itibaren izleyicilerle buluşacak. Kadrosunda ise iddialı isimler var. Logan filminde X-23 rolüyle dikkatleri üzerine çeken Dafne Keen dizide başrollerden biri olurken son dönemlerin popüler aktörlerinden James McAvoy da projedeki yerini alıyor.

8 bölümden oluşan dizi alternatif bir evrende geçiyor. İnsanların ruhlarının hayvan olarak belirdiği bu evrende söz konusu bu hayvanlar Daemon olarak anılıyor. Hikaye Lyra Belacqua karakterinin arkadaşı Roger’ı bulmak için çıktığı yolcuğu takip ediyor. The Church tarafından kaçırılıp çeşitli deneylerde kullanılan Roger’ı kurtarmak üzere atılınan bu macerada işler kısa süre içinde hiç olmadığı kadar karışıyor.

Game of Thrones’un yokluğunda His Dark Materials’a bir şans verilebilir diye düşünüyoruz. Biraz daha politik konulara ağırlık veren bir başka fantastik dizi isterseniz o zaman Amazon Prime Video’nun Carnival Row dizisine bakmanızı öneririz. Carnival Row’la ilgili detaylı bilgiye buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

His Dark Materials’ın fragmanı