reklamı kapat

POPÜLER

HBO desteğiyle Marvel yıldızlarını buluşturan His Dark Materials dizisi

HBO desteğiyle Marvel yıldızlarını buluşturan yeni fantastik dizi: His Dark Materials [Video]

Sinematik evrende olmasa da Marvel çatısı altındaki Logan filminden sonra ünlenen Dafne Keen ve X-Men filmlerinde Professor X’e hayat veren James McAvoy, fantastik bir dizide bir araya geliyor. His Dark Materials ilk fragmanını paylaştı.

Lenovo

Hugh Jackman’ın Wolverine rolüne ve Marvel filmlerine veda ettiği Logan’da karşımıza X-23 olarak çıkan Dafne Keen, Logan’da bir araya gelememiş olsa da Marvel evreninin “genç” Professor X rolünü canlandıran James McAvoy ile yepyeni bir dizide buluşuyor. BBC’nin yeni fantastik yapımı His Dark Materials, Philip Pullman‘ın 20 yıllık üçlemesinden uyarlanıyor. 2019’da Game of Thrones dizisinin boşalttığı fantastik seri boşluğunu doldurmak için öne çıkan dizilerden olan yapım, ilk fragmanını paylaşsa da çıkış tarihini ne yazık ki şimdilik gizli tutuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2015’ten beri beklenen proje

BBC, His Dark Materials dizisi için 2015’te onay vermişti. Hatta daha ilk sezon yayınlanmadan geçtiğimiz yıl ikinci sezon siparişi de verildi. Ancak proje izleyici için yeni yeni gün ışığına çıkıyor. 8 bölümden oluşan dizinin yardımcı yapımcılığını ise HBO üstleniyor. Bu yüzden dizinin Game of Thrones bittikten sonra yayınlanacağına inanılıyor.

Dafne Keen dizide başrolü üsleniyor ve Lyra Belacqua’ya hayat veriyor. James McAvoy ise Lyra’nın bilimle uğraşan amcası Lord Asriel rolünde. Paralel evrenler arası seyahate yer veren bu fantastik üçlemede Lyra’nın macerasında ana kötüyü The Affair dizisiyle tanınan Ruth Wilson canlandırıyor.

Bu arada küçük bir not düşmeden de geçmeyelim. His Dark Materials’ın ilk kitabı The Golden Compass aynı isimli bir sinema filmine de sahip 2007 tarihli filmde Nicole Kidman ve Daniel Craig yer alıyor. İlk kitaptan sonra diğer iki kitabın adaptasyonu ise gerçekleştirilmedi.