reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter ve Game of Thrones yıldızlarının buluştuğu Netflix dizisi: The Dark Crystal: Age of Resistance

Harry Potter ve Game of Thrones yıldızlarını buluşturan Netflix dizisinden ilk fragman [Video]

Jim Henson’ın 1982 yapımı The Dark Crystal eseri Netflix orijinalleri arasına katılıyor. İlk fragmanı yayınlayan yapım Harry Potter ve Game of Thrones yıldızlarını buluşturuyor.

Netflix orijinal dizisi olmak için gün sayan The Dark Crystal: Age of Resistance (Siyah Kristal: Direniş Çağı), ilk fragmanını nihayet yayınladı. 1982 yapımı eserdeki hikayenin öncesini anlatan dizide Skeksis’in kötücül gücünün sırrını keşfeden üç Gelfling’i takip edeceğiz. Hikayede kahramanlarımız Thra’yı kurtarmak üzere harekete geçerken, hikaye de bizi fantastik ve büyülü dünyanın içine çekecek. Yayınlanan resmi özet ise şu şekilde: “Yolculuk başlarken, karanlık yükseliyor. Dünyalarını kurtarmak için destansı bir yolculuğa çıkan üç Gelfling kahramanına eşlik edin.

Fragmandan da anlaşılacağı üzere dizinin yaratıcıları, ki aralarında Jim Henson’ın kızı Lisa Henson da bulunuyor, orijinal kaynağa bağlılıklarını belli ediyor. Dizi kuklalarla çekimi gerçekleştiriyor. Herhangi bir insan oyuncunun olmayacağını da kaydedelim. Louis Leterrier’in yönettiği yapımın seslendirme kadrosu ise çok iddialı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter ve Game of Thrones yıldızları Netflix yapımında buluştu

Brea, Rian ve Deet karakterleri etrafında şekillenecek olan yapımda bu üçlüyü sırasıyla Anya Taylor-Joy, Taron Egerton ve son olarak Game of Thrones’ta Missandei olarak izlediğimiz Nathalie Emmanuel seslendiriyor. Kadronun diğer öne çıkan isimleri ise Harry Potter cephesinden Lucius Malfoy’a hayat veren Jason Isaacs ve Bellatrix Lestrange’i canlandıran Helena Bonham-Carter. Game of Thrones’da Margaery Tyrell olarak izlediğimiz Natalie Dormer da yine Netflix dizisinde yer alan isimler arasında. Bir diğer iddialı isimse Mark Hamill (Luke Skywalker).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun dışında kadro epey geniş ve tanınmış isimlerle dolup taşıyor. Caitriona Balfe (Outlander), Andy Samberg (Brooklyn Nine-Nine) ve Alicia Vikander (Tomb Raider) da projede yer alan oyuncular arasında. Yayınlanan fragman ise ne yazık ki Türkçe dublajlı. Bu sebeple bu isimlerin performansına tanık olmak isterseniz buradaki İngilizce fragmanı izleyebilirsiniz. 10 bölümlük sezonla izleyici karşısına çıkacak olan yapımın 30 Ağustos‘ta yayınlanacağı açıklandı.