reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Locke & Key

Fantastik dizi boşluğunu dolduracak yeni Netflix dizisi [Video]

Yeni bir fantastik dizi arıyorsanız Netflix, Locke & Key için geri sayımı başlatmış durumda. Dizinin yapımından detaylar barındıran özel bir tanıtım paylaşıldı.

The Witcher’ın ilk sezonu sonrasında bir fantastik dizi boşluğundaysanız, Netflix o boşluğu Locke & Key ile doldurmaya hazırlanıyor. Hem de iddialı bir ekiple. Carlton Cuse (Lost, Bates Model) ve Meredith Averill (Tepedeki Ev) tarafından hayata geçirilen dizi projesi bizi aynı isimli çizgi roman serisinin uyarlamasına götürüyor. Joe Hill ve Gabriel Rodriquez’in 2008’de hayatımıza giren ancak ekranlarda kendine ancak yer bulabilen bu hikayesi merkezine üç kardeşi oturtuyor. Dizinin çizgi romanı uyarlarken yaptığı küçük değişiklikler ve dikkat edilen noktalar yayınlanan son kısa tanıtımda kendine yer buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Locke & Key 7 Şubat’ta Netflix kütüphanesinde

Hikaye babalarını kaybettikten sonra anneleriyle dedelerinden kalma Anahtar Ev’e (Keyhouse) yerleşen üç kardeşle başlıyor. Locke kardeşler ilk başta babalarını kaybetmenin travması ve yeni bir yere taşınmanın getirdiği zorluklara alışmaya çalışırken en küçük kardeş Bode garip bir sırrı keşfediyor. Evde sihirli anahtarlar bulunuyor. Locke kardeşler bu anahtarların güçlerini araştırmaya girişirken elbette gizemli bir şeytan uyanıyor ve anahtarları ele geçirmek için planını devreye sokuyor. Bu sırada kardeşler hem babalarının ölümüne uzanan bu gizemi çözmeye hem de bu şeytani varlığa engel olmaya çabalıyor.

İlgi çekici bir konuya sahip olan dizi toplamda 10 bölümle 7 Şubat’ta Netflix kütüphanesindeki yerini alacak. Dizinin fragmanına buradan ulaşabilir, biraz daha fazlasını öğrenmek için haberin üzerindeki kısa tanıtımı izleyebilirsiniz.