reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher 2. sezon

The Witcher 2. sezon için planlanan yayın tarihi

The Witcher 2. sezon çekimleri şubat ayında başlayacak hayranlar 2020 sonunda dizinin yayınlanma ihtimalini tartışırken Netflix dizisinin yaratıcısı planlanan tarihi açık ediyor.

20 Aralık’ta yayınlanan ilk sezonun ardından The Witcher 2. sezon şimdiden hayranların gündeminde. Hayranlar dizinin ikinci sezonunun ne zaman geleceğini hayli merak ediyor. 178 günlük yorucu bir çekim programına sahip olan Netflix dizisi vakit kaybetmeden çekimlere şubat ayında başlayacak. Doğal olarak en iyi ihtimalle dizinin ikinci sezonunun bir yıl arayla yine aynı dönemde yayınlanması bekleniyordu. Beklentiler bu yönde olsa da planlar farklı. Dizi yaratıcısı Lauren Schmidt Hissrich 2020 ihtimalini ve gerçekçi planlarını anlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher 2. sezon 2020’de yayınlanmayacak

İkinci sezonun yayın tarihi konusunda IGN‘e konuşan Hissrich, ekip olarak yeni sezonu 2020’de yayınlamayı düşündüklerini itiraf ediyor. Ancak daha sonra prodüksiyonu aceleye getirmemeye karar vermişler. “İşin doğrusu The Witcher devasa bir dizi ve uzun zaman alıyor.” diyen Hissrich, ekipteki herkesin işini yapabilmesi için yeterli zamanı olmasını istediklerini kaydediyor. Böylece prodüksiyonun kalitesinden de ödün vermek gerekmeyeceğine değiniyor.

İkinci sezonun senaryosu ise çoktan tamamlanmış durumda. Zaten çekimlere de önümüzde az bir zaman kaldı. Netflix dizisinin setinden kısa sürede yeni sızıntılar ve bilgiler edinmemizse işten bile değil. İkinci sezonda dizi üçüncü kitap olan Elflerin Kanı‘nı izleyecek. Ciri ve Geralt’ın buluşmasından sonra olaylar derinleşirken Yennefer de kendince sorunlarla boğuşacak.

Dizi yayını için bir yıldan fazla beklemek ise hayranları bir parça üzecektir diye düşünüyoruz. 2021 olarak planlanan yayın yılı içinse daha fazla detay paylaşılmıyor. 2. sezon bölümlerinin 2021’in ilk yarısında yayınlanma ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyoruz.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 için Netflix’in Türkiye ajandası