reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher 2. sezon

The Witcher 2. sezon için ipucu taşıyan olası çekim yeri

Netflix dizisi The Witcher 2. sezon çekimlerine şubat ayında başlayacak. Olası ilk çekim noktası ise kendini gösterdi.

İlk sezonuyla beğenimizi kazanan The Witcher 2. sezon bölümleri için kolları sıvamış durumda. Erken prodüksiyon aşamasında olduğunu bildiğimiz dizinin Şubat 2020’den itibaren çekimlerine başlaması bekleniyor. Doğal olarak hayranlar da dizinin bizi nerelere götüreceğini merak ediyor. Görünen o ki ilk çekim yerlerinden biri İskoçya’nın Skye adasında olacak. Peki bunu nereden biliyoruz? Daha önce dizide yönetmenlik yapmasa da Netflix yapımlarında sıklıkla yönetmen koltuğuna oturan Stephen Surjik, Instagram hesabı üzerinde yaptığı paylaşımla dizi ekibiyle mekan arayışında olduğunu duyurdu. Skye adası ise aklımıza çekilebilecek bir hikayeyi getiriyor elbette.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher 2. sezon bizi Skellige’ye mi götürecek?

Birinci sezondan da bildiğiniz üzere Ciri’nin annesi Pavetta ve kocası Duny, Skellige adalarından ayrılırken denizde kayboluyordu. Bu durumda 2. sezonda bizi Calanthe’li bir flashback sahnesi bekliyor olabilir. Pavetta’nın ölümünün ardından Skellige’ye giden Calanthe, bu olanların hesabını soruyordu. Çok detay vermeyeceğiz ancak 3. kitapta yer alan bu kısa anın diziye taşınabileceğini düşünüyoruz. Surjik’in yöneteceği bölümün de şimdilik bu olduğuna inanıyoruz.

The Witcher 2. sezon için Netflix cephesinden şimdilik bir tarih duyurusu gelmediğini hatırlatalım. Çekimler başladıktan sonra daha detaylı bilgilere ulaşacağız şüphesiz. Dizinin 2020 sonu, 2021 başında kütüphanedeki yerini alması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Netflix imzalı Osmanlı dizisi Rise of Empires: Ottoman fragmanıyla İstanbul fethine yolculuk