reklamı kapat

POPÜLER

Honda S2000

EK9 Civic ardından Honda S2000 de sahnede! işte projeden detaylar

Tokyo Otomobil Fuarı’nın yıldızlarından birisi olan Honda S2000 prototipi, aslında kendinden sonra sunulacak parçaların ön gösterimi niteliğinde.

Hey yıl birbirinden önemli yeni modele ev sahipliği yapan Tokyo Otomobil Fuarı‘ını bu yıl başka bir yerde konumlandırmamızı gereken duyurular yapılmaya devam ediliyor. Fuar öncesinde ilk detayları paylaşılan Civic ve S2000 prototip projeleri, kapıların açılmasıyla birlikte örtülerinden kurtuldu. Kısa süre önce sizlerle paylaştığımız EK9 Civic‘in ardından beklediğimiz ikinci parça da örtülerinden kurtuldu. Türkiye’de de hatırı sayılır kitlesi olan Honda S2000, Tokyo’daki tanıtımın en çok ilgi görenlerinden birisi oldu. S2000 20th Anniversary Prototype adıyla tanıtımı gerçekleştirilen proje, halihazırdaki araç sahipleri için de referans niteliğinde.

Honda S2000, yeni parçalar ile modernleştirilebilecek

İlk kez 1999 yılında üretim bandına çıkan ve macerasının ardından 2009’da banttan indirilen S2000, Tokyo’daki tanıtımla birlikte 10 yıl sonrasında ilk kez yenilenmiş bir formla karşımıza çıkıyor. Bu projenin tanıtımı aslında halihazırdaki araç sahiplerini fazlasıyla ilgilendiriyor. 20th Anniversary Prototype ile araç sahiplerinin satın alabileceği yeni aksesuarları da tanıtan Honda, bu sayede ikonik Roadster modelini de dolaylı yoldan daha yeni şekilde yollarda görebilecek. Prototip üzerinde gördüğümüz bu değişimlerde tamponlar ve ışıklandırma grupları ön plana çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ön tamponu ise bu noktada ayrı değerlendirmek şart. Aerodinamik olarak öze tasarlanan yeni yapı sayesinde, S2000’nin sürtünme katsayısında iyileşme gözleneceği söyleniyor. Kokpitte ise çok fazla bir değişimin göze çarpmıyor. Koltuklardaki kaplamalar, Panasonic imzalı bir multimedya sistem ve 20th Anniversary Prototype plakaları buradaki dikkat çeken parçalar arasında. Honda, önümüzdeki şubat ayı içerisinde S2000 için resmi kanallarından satışa sunacağı yeni parça listesini de duyuracak.