reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Rise of Empires: Ottoman

Netflix imzalı Osmanlı dizisi Rise of Empires: Ottoman fragmanıyla İstanbul fethine yolculuk [İzle]

Özellikle Türkiye’deki Netflix abonelerinin merakla beklediği Rise of Empires: Ottoman fragmanı paylaşıldı. İstanbul’un fethini anlatan Netflix imzalı Osmanlı belgesel dizisi geri sayımı başlatıyor.

Netflix 2020’yi heyecan verici bir belgesel dizi ile açıyor: Rise of Empires: Ottoman. Dizi, tarihe damga vuran padişahlardan Fatih Sultan Mehmet’i odak noktasına oturturken, İstanbul’un fethini de izleyicilerle paylaşacak. Kurgusal ve belgesel unsurları harmanlayan bu dizinin ilk fragmanı ise nihayet izleyicilerle paylaşıldı. Belgesel dizinin olayların canlandırıldığı kısmında yer alan oyuncular arasında Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez gibi isimler bulunuyor. Ancak beklenilenin aksine dizinin orijinal dili Türkçe değil İngilizce. Bunun sebebinin global izleyici kitlesine de hitap edebilmek olduğu düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman 24 Ocak’ta

Orijinal dili İngilizce olsa da elbette dizide Türkçe altyazı bulunuyor. Bunun yanı sıra diziyi Türkçe dublajlı izlemek de mümkün. Dizinin Türkçe dublajındaki anlatımın Halit Ergenç tarafından yapıldığını da belirtelim. Belgesel dizinin senaryosu kaleme alınırken Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan’ın danışmanlık yaptığını da kaydedelim. Zaten fragmanda olayların açıklandığı belgesel kısımlarında Celal Şengör’ü görmek de mümkün. Yapım toplamda 6 bölümden oluşuyor. Dizinin yapımcılığını Karga Seven ile birlikte STX Entertainment’ın üstlendiğini de belirtelim.

Dizinin resmi Netflix sayfasında yer alan özeti ise şu şekilde: “Osmanlı Sultanı II. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis’i fethetmek üzere destansı bir sefere çıkar ve tarihin akışını yüzyıllar boyunca değiştirir.

Dizinin yayınlandıktan sonra alacağı ilk tepkiler merak ediliyor. Belgesel dizi 24 Ocak‘ta Netflix aboneleriyle buluşacak. Yayınlanan ilk fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.