reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Rise of Empires: Ottoman

Osmanlı dizisi Rise of Empires: Ottoman için Netflix güncellemesi

Merakla beklenen Netflix imzalı Osmanlı dizisi için vakit geldi çattı. Fatih Sultan Mehmet’i merkezine oturtan Rise of Empires: Ottoman, izleyicileri bekliyor.

2020’nin en çok merak edilen Netflix projelerinden biri de Rise of Empires: Ottoman. Sadece Türkiye’de değil globalde de büyük ses getirmesi beklenen yapım belgesel/dizi olarak karşımıza çıkıyor. 6 bölüme sahip olan yapımın merkezinde ise II. Mehmet’in İstanbul’u fethi yer alıyor. Yapımın resmi özeti ise şu şekilde: “Osmanlı Sultanı II. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis’i fethetmek üzere destansı bir sefere çıkar ve tarihin akışını yüzyıllar boyunca değiştirir.” Bu heyecan verici proje için Netflix nihayet kütüphanesini güncelledi. Tüm bölümler yayında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rise of Empires: Ottoman nihayet yayında

İlk bölümünü Netflix’in davetiyle geçtiğimiz gün düzenlenen galasında izlemiş ve yapımın beğenimizi kazandığını kaydetmiştik. Şimdi kalan beş bölümü izlemek için sabırsızlandığımız yapıma dair ilk bölüm düşüncelerimizi burada kaleme aldığımız yazıdan okuyabilirsiniz. Belgesel ve kurgu ögelerin birbirini beslediği yapımda pek çok araştırmacı ile görüşüldüğünü de kaydedelim.

Osmanlı dizisi kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Rise of Empires: Ottoman yapımında Fatih Sultan Mehmet rolünde karşımıza Cem Yiğit Üzümoğlu çıkıyor. Üvey annesi Mara Hatun rolünde Tuba Büyüküstün ve Cenevizli komutan Giovanni Giustiniani rolünde Birkan Sokullu yer alıyor. Bu üçlüye kadroda Selim Bayraktar, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez eşlik ediyor. Yönetmenliğini Emre Şahin‘in yaptığı dizinin orijinal dili İngilizce. Fakat Türkçe dublaj opsiyonu da bulunuyor. Belgesel/dizinin Türkçe dublajında dış seslendirmeyi Halit Ergenç yapıyor. Projenin yapımcılığını ise Karga Seven ile birlikte STX Entertainment üstleniyor. Dizinin yayınlanan bölümlerini Netflix sayfasından izleyebilirsiniz. Yapımın ilerleyen dönemlerde farklı imparatorluklara dair hikayeler anlatmaya devam etmesi planlanıyor.

İlginizi çekebilir

Netflix dizisi Altered Carbon için 2. sezon için nihayet tarihi göründü!