reklamı kapat

POPÜLER

Rise of Empires: Ottoman

Netflix dizisi Rise of Empires: Ottoman’dan ilk fotoğraflar

Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu eden bu sebeple de büyük merak uyandıran Rise of Empires: Ottoman projesiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu yapımdan ilk fotoğraflar sonunda ortaya çıktı. Böylece bizleri nasıl bir yapımın beklediğine dair ilk ipuçlarını elde etmiş olduk.

Netflix’in Osmanlı tarihinden ilham alan bir belgesel diziyle karşımıza çıkacağı uzun süredür konuşuluyordu. Geçtiğimiz aylarda bu yapımın oyuncu kadrosunun yavaş yavaş şekillenmesine şahit olduk. Son duruma bakılırsa bu yapımda Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez gibi isimler yer alıyor. Netflix‘in dikkat çeken bu projeyi Prof. Dr. A. M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan gibi iki önemli ismin danışmanlığıyla çektiği biliniyor. Yönetmen koltuğunda Emre Şahin’in oturduğu dizinin çekimleri İstanbul’da gerçekleştirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rise of Empires: Ottoman nasıl bir yapım?

Şimdiye kadar paylaşılan detaylar maalesef oldukça az. Belgesel tadında olacağı söylenen dizinin Fatih Sultan Mehmet’in hayatı etrafında Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini konu ettiği anlaşılıyor. Ancak bu konuda daha fazla detay bulunmuyor. Rise of Empires: Ottoman, Muhteşem Yüzyıl tadında, uzun süre devam eden bir proje olmayacak. Hazırlanan sadece altı bölümden oluşacak bir yapım. Altı bölümlük bu enteresan yapımın 24 Ocak‘ta yayınlanacağı netlik kazandı. Ortaya çıkacak sonuç nasıl olacak, büyük merak içindeyiz. Rise of Empires: Ottoman dizisi için paylaşılan ilk fotoğrafları haberimizin girişinde yer alan galeride görebilirsiniz.