reklamı kapat

POPÜLER

The Mandalorian 2. sezon öncesi Disney'in başlattığı ticaret savaşı

The Mandalorian 2. sezon öncesi Disney’in ticari savaşı

The Mandalorian 2. sezon bölümleriyle bu yıl bizle buluşacak. Bu süre zarfında Disney almak zorunda olduğu kararın ticari savaşına girişmiş durumda.

The Mandalorian 2. sezon bölümleri, bebek Yoda ile beraber 2020 sonbaharında Disney+ ekranlarına geri dönmeye hazırlanıyor. Dizi her ne kadar sezon finaline imza atmış olsa da bebek Yoda sayesinde gündemden bir an olsun düşmüyor. Bildiğiniz gibi dizinin ilk bölümünde ortaya çıkan bu gizemli bebek kısa sürede izleyiciler tarafından hayli sevilmişti. Disney’in böyle bir sürprizi sızıntı olmadan saklayabilmesi ise şaşkınlıkla karşılanmıştı. Kısa süre sonra Disney’in sırf bebek Yoda’yı saklayabilmek için oyuncakları geç üretme kararı aldığı ortaya çıktı. Elbette bu fedakarlık, el yapımı ürünlerin Disney’den önce pazara sunulmasına sebep oldu. Resmi oyuncaklar ilk bahara kadar çıkmayacak. Ancak Etsy‘de sayısız ve gerçekten kaliteli görünen onlarca bebek Yoda var. İşte Disney de şimdi bu mağazalara ticari savaş açmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Mandalorian 2. sezon öncesi bebek Yoda satan satıcılara uyarı

Kullanıcıların el yapımı ürünlerini satışa çıkardığı Etsy’de, bebek Yoda odaklı ürünler üretip satan kullanıcılar site tarafından uyarı e-postası aldıklarını ve ürünlerini satmalarının engellendiğini kaydediyor. Disney’in başlattığı bu ticari savaşta, Diney kendi orijinal ürünleri ön siparişe açılır açılmaz hareket etmiş. Etsy satıcıları ise ürünün “ismini” değiştirip yeniden satışa koyuyor. The Child ve Baby Alien halihazırda en çok kullanılan isimler oluyor. Bunun sorunu çözüp çözmeyeceğini ise zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Netflix imzalı Osmanlı dizisi Rise of Empires: Ottoman fragmanıyla İstanbul fethine yolculuk