reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher 2. sezon

The Witcher 2. sezon sonrası dizinin gelecek planları

The Witcher 2. sezon çekimlerine başlamak için geri sayıma devam ederken hayranlar da Netflix dizisinin gelecek planlarını merak ediyor.

İlk sezonun ardından merakla ve heyecanla beklediğimiz The Witcher 2. sezon, çekimlere şubat ayı gibi başlayacak. Bu süre zarfında ise hayranların aklında bu dizinin ne kadar devam edeceği sorusu dolaşıyor. Bildiğiniz gibi kitap serisi 7+1 şeklinde 8 kitaptan oluşuyor. Ancak 8. kitap geçmişteki ara hikayeleri anlattığı için 7 kitap olarak bakabiliriz. Fakat kitap serisinin oyunu bizi biraz daha geleceğe taşıyor. Yani istenirse kitaplar tamamlandıktan sonra karakterlerin geleceğini de dizi biraz deşebilir. Peki bu konuda dizi yaratıcısı ne düşünüyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher 2. sezon sonrası Lauren S. Hissrich’in planları

Lauren S. Hissrich, Steve Varley‘e verdiği röportajda, dizinin kitapla sınırlı kalacağını net bir şekilde belirtiyor. “Önümüzdeki 2, 3, 7 yada 20 yıl içinde yapacağımız her şeyi kesin olarak bilmiyoruz ama kitaplara sahibiz. Bu yüzden mevcut kitapların ötesine geçmenin gerekli olduğunu düşünmüyorum. Harika bir kaynağımız var, Andrzej Sapkowski hepsini zaten yazdı ve kendine ait bir sonu var.

Hissrich’in bu sözleri dizinin Lady of the Lake (Gölün Hanımı) kitabıyla son bulacağını netleştiriyor. İlk sezonda Son Dilek ve Kader Kılıcı kitaplarından hikayeleri taşıyan The Witcher’ın 2. sezon bölümleri bizi Elflerin Kanı kitabına götürecek. Dizinin tam olarak kaç sezon süreceği ise ne yazık ki net değil. Bundan sonra her sezon 1 kitap şekinde ilerlenebileceği gibi kitaplar iki sezona da bölünebilir.

Popüler Netflix dizisinin kitaplarının Türkçe çevirisinde ise şimdilik 7. kitap eksik. Pegasus yayınlarından çıkan kitapların bu yıl içinde Lady of the Lake’e kavuşarak hikayeyi noktalaması bekleniyor. Dizinin ikinci sezonu için net bir yayın tarihi bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 için Netflix’in Türkiye ajandası