reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Watchmen 2. sezon

Watchmen 2. sezon bekleyenleri mutsuz edecek açıklama

HBO’nun son dönemlerde yayınladığı kaliteli diziler arasına giren Watchmen 2. sezon konusunda soru işaretlerini yeni bir açıklamayla netleştirdi.

İlk sezonun finalinden sonra Watchmen 2. sezon için izleyicilerde bir beklenti oluşmuştu. Bunun sebebi ise ağırlıklı olarak dizinin sunduğu kaliteyle alakalıydı. Oyuncuların ikinci bir sezona sıcak bakması da elbette bu beklentileri hayli artırmıştı. Her bir bölümü ortalama 7 milyon izleyiciyi ekran başına çeken dizi ise daha en başından bu yana mini seri olarak duyurulmuştu. Tek sezon tasarlanan dizinin ikinci sezon ihtimali için dizi yaratıcısı Damon Lindelof yaptığı ilk açıklamada Watchmen’i diğer çizgi roman uyarlamalarından ayıran şeyin uzun uzadıya devam etmemesi olduğunu söylemişti. Finali için de bir soru işareti bırakmadığını kaydetmişti. Ancak ikinci bir sezon için iyi bir fikir oluşturabilirse bunun yapılabileceğini de söyleyerek açık kapı bırakmıştı. İşte o kapı şimdi bizzat Lindelof tarafından kapatılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Watchmen 2. sezon olmayacak

USA Today‘e konuşan Lindelof, anlatmak istediği hikayeyi anlattığını ve ikinci bir sezonla ilgilenmediğini kaydediyor. HBO’nun yeni bir yazar ve yapımcıyla isterse ikinci sezonu çekebileceğini de belirtiyor. Ancak bu kapıyı da HBO’nun programlamadan sorumlu ismi Casey Bloys kapatıyor. “Damon olmadan böyle bir işe girişmeyi hayal etmek çok zor.” diyor.

Görünen o ki Watchmen tadında noktalanarak 2019’un en iyi yapımlarından biri unvanıyla zihnimizde kalacak.

İlginizi çekebilir

Netflix imzalı Osmanlı dizisi Rise of Empires: Ottoman fragmanıyla İstanbul fethine yolculuk