reklamı kapat

POPÜLER

Watchmen sevenlerin yüzünü güldürecek gelişme

21 Eylül 2017

Çizgi roman sevenlerin gönlünde ayrı bir yeri olan Watchmen sonunda televizyona uyarlanıyor. Üstelik bu projeyi Lost ve The Leftovers gibi işleriyle tanınan Damon Lindelof üstleniyor.

Aslına bakarsanız Watchmen’in televizyona uyarlanma ihtimali uzun süredir konuşuluyordu. Game of Thrones’a ev sahipliği yapmasıyla tanınan HBO birkaç senedir böyle bir projeye niyeti olduğunu belli ediyordu. Fakat bir türlü istenen adımlar atılamamıştı. Aradan geçen zamanın ardından problemler çözülmüş gibi görünüyor. Sonunda HBO, Watchmen’e ilk bölüm onayı verdi. Bu kanalın birinci bölüm için hazırlanan senaryoyu gözden geçirip beğendiği, bir de çekilmiş versiyonunu görmek istediği anlamına geliyor. Eğer birinci bölüm de başarılı bulunursa, Watchmen’i televizyon dizisi olarak izlememiz mümkün olacak.

Alan Moore ve Dave Gibbons‘ın yarattığı Watchmen süper kahramanlara farklı bir bakış açısı sunuyor. Kahramanların ortaya çıkışı Amerika’nın elini güçlendiriyor ve bildiğimiz tarihin değişmesine neden oluyor. Amerika, Vietnam Savaşı’ndan galip ayrılırken Nixon’ın başkanlık süreci 80’lere kadar uzuyor. Fakat kahramanlar bir süre sonra polis ve halk tarafından dışlanıyor. Bu sırada kahramanlardan birinin öldürülmesiyle Doctor Manhattan, Nite Owl, Silk Spectre ve Rorschach bu cinayeti araştırmaya başlıyor.

Watchmen daha önce Zack Snyder tarafından sinemaya uyarlanmış ve kendine sağlam bir kitle edinmişti. Şimdi Watchmen’in dizi versiyonu aynı başarıyı elde edebilecek mi, merakla bekliyoruz.