reklamı kapat

POPÜLER

Man of Steel filmindeki Watchmen göndermesi

DC sinema evreninin başlangıcı olarak kabul edilen Man of Steel filminde uzun zamandır kimsenin fark etmediği bir Watchmen göndermesinin yer aldığı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Warner Bros stüdyoları başlangıçta DC sinema evrenini Zack Snyder’e emanet etmişti. Daha önce Watchmen’i beyaz perdeye taşıyan yönetmen Superman’in hikayesi dışında Batman v Superman ve Justice League’i de izleyicilerle buluşturdu. Fakat Justice League ile birlikte Zack Snyder bu dünyaya veda etti. Onun ayrılığıyla birlikte DC filmlerine dair yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Its_WonderfulLife isimli Reddit kullanıcısı geçtiğimiz günlerde Man of Steel filminde yer alan ufak Watchmen göndermesini fark etti ve internet dünyasıyla paylaştı. Gönderme Superman ve General Zod’un mücadelesinin yaşandığı sahnede karşımıza çıkıyor. Superman’in tankeri General Zod’un üzerine fırlatmasının ardından kahramanımızı zarar görmüş bir binanın önüne görüyoruz. Bu binadaki graffitilerden biri sarı renkli gülen yüz oluyor. Bildiğiniz gibi bu aslında Watchmen ekibinden Comedian ile özdeşleşen pin. Efsaneleşen bu pini görünce artık herkesin aklına Watchmen geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normalde bunun bir gönderme değil, klasik bir gülen yüz olduğunu düşünmek mümkün. Fakat her iki filmin yönetmenliğini de Zack Snyder’in üstlenmesi bunun bariz bir gönderme olduğunu ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir

Justice League fragmanı