reklamı kapat

POPÜLER

aquaman superman

Aquaman filmindeki ince Superman göndermesi

DC çizgi romanlarından uyarlanan Aquaman filminin vizyon girmesine az bir zaman kaldı. Bu yapımda çok ufak bir Superman göndermesinin yer aldığı ortaya çıktı.

Bu göndermeyi açıklayabilmek için biraz geçmişe gitmek, Man of Steel filmine dönmek gerekiyor. Zack Snyder tarafından yönetilen filmde Aquaman görünmese de, varlığını hissettiriyordu. Filmde Superman‘in patlayan petrol kulesinden insanları kurtardığı sahneyi hatırlayalım. Burada herkesin hayatı kurtuluyordu fakat Clark Kent geride kalıyor ve suya gömülüyordu. Daha sonra onun biri tarafından kurtarıldığını görüyorduk. Zack Snyder bu kişinin Aquaman olduğunu seneler önce açıklamıştı. James Wan‘ın yönettiği filmde bu sahne üzerine ufak bir konuşma yer alıyor.

Bu sahneden rahatlıkla bahsedebiliyoruz, çünkü hikayenin ilerleyişine dair spoiler içermiyor. Kral Orm ve Arthur Curry‘nin karşı karşıya geldiği sahnede insanların denize yaptığı kötülükler gündeme geliyor. Aquaman’in de geçmişte denizi korumak yerine insanları kurtarmayı seçtiği ifade ediliyor. Seneler önce yanan bir petrol kulesi görüyoruz. İşte bu kule Arthur Curry’nin kim olduğunu bilmeden Superman’e yardım ettiği sahne oluyor. Böylece geçmişte yaşananlar hem Zack Snyder hem de James Wan tarafından kabul ediliyor. Karakterlerin geçmişindeki ufak bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Superman göndermesi büyük bir detay değil. Hatta eğer önceki açıklamaları bilmiyorsanız göndermenin farkına bile varmamanız mümkün. Buna rağmen DC sinema evreninin devamlılığı açısından oldukça güzel bir adım.

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı son fragman