reklamı kapat

POPÜLER

 Justice League 2

Zack Snyder’ın doğruladığı Justice League 2 teorisi

Man of Steel, Batman v Superman ve Justice League’in yönetmenliğini üstlenen Zack Snyder, DC sinema evreninin temellerini attı desek, abartmış olmayız. Başarılı yönetmen Warner Bros ile yollarını ayırdığından beri yapmak istediklerine dair daha açık ve rahat bir şekilde konuşuyor. Bu vesileyle Justice League 2‘ye dair bir hayran teorisinin doğru olduğu ortaya çıktı.

Vero’yu aktif olarak kullanan Zack Snyder bu kez DC hayranları tarafından yapılan bir paylaşıma yanıt verdi. Batman v Superman: Dawn of Justice filminden alınan görüntüde Superman’in ölümünden sonrasını görüyoruz. Fonda ise mücadeleden sonraki yıkım görünüyor. Kareye dikkatli bir şekilde bakınca üç tane devasa haç silüeti göze çarpıyor. İşte DC hayranı bu fotoğrafı “Daha önce dikkat etmemiştim ama fonda üç tane haç var” sözleriyle paylaştı . Hristiyanlığın simgesi olan haçlar aynı zamanda mezarların başında da kullanılıyor. Bir kişinin yattığı yeri işaret ediyor. Dolayısıyla bu şekilde kullanıldığında direkt olarak ölüme işaret ediyor. Hayranlar bu görüntüyü karede yer alan üç kahramanın da öleceği şeklinde yorumladı. Superman zaten cansız olarak görünüyor. Geriye Batman ve Wonder Woman kalıyor. Kısacası onların da Justice League 2’de bir şekilde öleceği düşünülüyordu. İşte Zack Snyder bu gönderiye “Aslına bakarsanız bu Justice League 2’ye bir gönderme olacaktı” sözleriyle yanıt verdi. Böylece görsellik üzerinden gelecek filmlere dair mesajlar verdiğini onaylamış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asıl merak ettiğimiz ise Zack Snyder’ın ayrılığından sonra DC sinema evreninin nasıl şekilleneceği… Onu da bekleyip göreceğiz.

İlgili video

Justice League fragmanı