reklamı kapat

POPÜLER

Android telefonunuzu iPhone X görüntüsüne kavuşturmak mümkün

Apple’ın yeni amiral gemisi modeli iPhone X tüm özelliklerinden çok ekranın üstündeki siyah bölgeyle dikkat çekiyor. Ön kameranın ve Face ID sisteminin yer aldığı bu alan pek çok kişi tarafından fazlasıyla eleştirildi. Fakat kimileri daha şimdiden iPhone X tecrübesini yaşamak istiyor. Google Play Store‘da yayınlanan yeni uygulama sayesinde Android cihazlarda iPhone X tecrübesi yaşamak mümkün.

Kısaca bahsetmek gerekirse Apple, iPhone X ile birlikte Touch ID parmak izi sensörünü geride bırakıp Face ID sistemine geçiş yaptı. Bu yüz tanıma sistemi düşük ışıkta bile sorunsuz şekilde çalışıyor. Ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanarak cihazın sadece asıl kullanıcı tarafından açılabilmesini sağlıyor. Fakat bu teknoloji için ekrandan fedakarlık yapmak gerekiyor. iPhone X’in ekranının üst kısmında bu teknolojilerin yer aldığı bir alan bulunuyor. Çok eleştirilen bu özellik iPhone X’in diğer akıllı telefonlardan farklı bir tasarıma kavuşmasını sağlıyor.

idoideas tarafından hazırlanan uygulama ise Android kullanıcısı olup bu görüntüye özenenlere hitap ediyor. Xoutof10 isimli uygulama ekranın üst kısmında tıpkı iPhone X’te olduğu gibi siyah bir alan yaratıyor. Bu uygulamayı indirince telefonunuz aniden çerçevesiz bir hale bürünmese de, uzaktan iPhone X’i andırıyor.