reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X Plus
Apple iPhone X Plus

Merakla beklenen Apple “iPhone X Plus” için ilk somut sızıntı

Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone X, uzun süredir iPhone X Plus versiyonu ile gündeme geliyor. Ortaya çıkan bir görsel ise telefondan ilk somut sızıntıyı karşımıza çıkartıyor.

iPhone X, iPhone 8 Plus’dan büyük ekranı olmasına rağmen çerçeveler nedeniyle daha ufak bir gövdeye sahip. Bu yüzden iPhone X, “Plus” modellere alışanlara küçük geliyor. İşte bu yüzden de birçok kişi ciddi ciddi iPhone X Plus‘ı bekliyor. Bunun farkında olan Apple ise gelen bilgilere göre hazırlık içerisinde bulunuyor. Bugün bu model için ilk somut sızıntı da karşımızda bulunuyor. Aşağıda gördüğünüz camın LG’nin Vietnam merkezli üretim hatlarından geldiği ve Plus modele ait olduğu belirtiliyor. Üst çentiğiyle kendisini açıkça belli eden bu cam, 6.5 inç büyüklüğünde olması beklenen telefonun elde nasıl duracağını da gözler önüne seriyor. Görüldüğü üzere bu telefon için gerçekten büyük ellerinizin olması gerekiyor. Alt bölümünde elektronik bağlantıların göründüğü parçanın deneme üretiminden alındığı belirtiliyor.

Apple iPhone X Plus

Daha önce duyduğumuz kadarıyla iPhone X‘un ekranını Samsung’dan alan Apple, iPhone X Plus’ın ekranını ise LG‘den almak istiyor. ET News’un haberine göre LG Display, telefonun 6,5 inç boyutundaki ekranını tedarik etmeye hazırlanıyor. Standart iPhone X’un ekranını Samsung Display‘den almaya devam edecek Apple, LG sayesinde OLED panel tedariği konusunda yeni yılda sorun yaşamak istemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Apple iPhone X Plus”

Tekrardan hatırlatmak gerekirse Apple‘ın 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunlardan iki tanesinin 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiliyor. LCD ekranlı modelin ise 6.1 inç iPhone olacağı söyleniyor.

iPhone X ile geleceğe merhaba deyin