reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X’u çentiği yüzünden almayanlara müjdeli haber

Apple iPhone X ve çentiği gelen taklitlerin de etkisiyle gündemden düşmüyor. Bazı kullananların çok da rahatsız olmadıklarını belirttikleri çentik, gelecekte hayatımızda olmayacak gibi görünüyor. İşte bu konuda ortaya çıkan yeni bilgiler;

Şirkete yakın sağlam kaynakları bulunan ET News‘un son haberine göre Apple, bu yıl çıkacak iPhone modellerinde ilk jenerasyondan daha ufak bir çentik kullanacak. Bu sayede kişilere daha az dikkat çeken bir TrueDepth kamera sunacak şirket, ekran alanını da artıracak. Ancak esas müjdeli haber önümüzdeki yıl için karşımıza çıkıyor. Söylendiği kadarıyla 2019‘da gelecek iPhone’larda çentik olmayacağı belirtiliyor. Bu iPhone’ların geleceği için gerçekten büyük önem arz ediyor. Her ne kadar buna alışanlar olsa da büyük bir kitle çentik yüzünde iPhone X‘a geçmek istemiyor. Çentik tepkisi 999 dolarlık fiyatın önüne geçirenler bile bulunuyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla şirket Truedepth kamera sistemiyle ön kamerayı birleştirmeye çalışıyor. Bunu nasıl yapacağı henüz tam olarak bilinmeyen şirket, şu an Truedepth içerisinde birçok sensör kullanıyor. Ancak teknoloji geliştikçe komponentleri ufaltmak mümkün hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yıl üç yeni iPhone gelecek

ET News yeni raporunda bu üç modeli tekrardan gündeme getiriyor. Halen bunlardan iki tanesinin 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiliyor. LCD ekranlı modelin ise 6.1 inç iPhone olacağı söyleniyor.