reklamı kapat

POPÜLER

HBO Game of Thrones vedasından sonra Watchmen yayınlamaya hazırlanıyor

Merakla beklenen Watchmen ilk fragmanıyla karşımızda [İzle]

Game of Thrones finale doğru ilerlerken HBO yeni silahlarını kuşanıyor. İşte karşınızda uzun zamandır beklediğimiz Watchmen fragmanı.

HBO, Game of Thrones finali ile elindeki en önemli dizilerden birini kaybediyor gibi görünse de, karşımıza yepyeni yapımlar çıkarmaya devam ediyor. Onlardan biri olan Watchmen de hayli gizemli prodüksiyon sürecinden sonra ilk fragmanıyla nihayet karşımızda. Gergin ve heyecanlı bir fragmanla karşımıza çıkan yapım, 1 yıllık gizem sonrası projenin içeriğini biraz aydınlatıyor. Alan Moore’nun ikonik çizgi romanından uyarlanan dizinin bazı değişimler geçirdiğini söyleyelim. Yani birebir bir uyarlama bekliyorsanız bu sizi çok memnun etmeyebilir. Serinin yaratıcısı Damon Lindelof bunu 2009 çıkışlı filmin devamı ya da yeniden çekilmiş hali olarak da tanımlamıyor. “Belki biraz karışımı gibi düşünebilirsiniz.” diyor. Peki dizi karşımıza nasıl bir kurgu ile çıkıyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Watchmen dizisi çizgi romanın doğrudan uyarlaması değil

Lindelof, Moore’un yerattığı dünya içinde hikayeyi yepyeni bir döneme taşıyor. Kostümlü “kanunsuzlar” Lindelof’un yorumunda da yer alıyor ve güvenilirlik konusunda ikilemde bırakıyor. Lindelof’un işi şüphesiz seriye farklı bir soluk katacaktır. Dizi ile ilgili yaptığı açıklamada Lindelof şunları söylemişti: “Moore ve Gibbons’ın 30 yıl önce yarattığı 12 sayılık hikayeyi olduğu gibi ekrana taşımaya niyetimiz yok. Bu sayılar kutsal topraklar; yeniden yaratılmayacak, üretilmeyecek ya da yorumlanmayacak.

Fragman şüphesiz orijinal Watchmen’e göndermeler içeriyor. Ancak esaslı hayranların istediği şekilde bir hikaye işlemesi olmayacağını söyleyebiliriz. Dizi yayınlanmadan üzerine yorum yapmak ise şimdilik biraz zor. HBO tarih açıklama konusunda biraz ağır davranıyor ne yazık ki. Ancak dizi 2019 sonbaharında ekranlardaki yerini alacak. İlk sezonun ardından ise net fikirlerimizi konuşmaya başlayabiliriz. Haberin üzerinden yayınlanan ilk fragmana ulaşabilirsiniz.