reklamı kapat

POPÜLER

the mandalorian bebek yoda

The Mandalorian dizisinin dudak uçuklatan bebek Yoda maliyeti

The Mandalorian dizisi 2019’un en iyi işleri arasındaki yerini aldı. Dizinin yıldızı bebek Yoda ise hala odak noktası. Kuklanın maliyeti dudak uçuklatıyor.

Disney+ özel dizisi The Mandalorian, Star Wars hayranlarının kalbini kısa sürede kazanan yapımlardan biri. Sadece 8 bölüm süren ilk sezonun ardından heyecanla ikinci sezonu beklerken, diziye dair yeni detaylar da gün yüzüne çıkıyor. Onlardan biri dizinin yıldızı olan bebek Yoda karakterinin maliyeti. Bildiğiniz gibi dizi, bir risk alarak, yapımda bebek Yoda’yı dijital olarak yaratmak yerine kukla kullanmayı tercih etmişti. Bunun için ayrılan bütçe ise hayli etkileyici.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Mandalorian 2. sezon yolda

Dizinin sezon finalinde iki adet Scout Troopers’ın bebek Yoda’yı ele geçirmesini izlemiştik. Bebek hareket ettiği için Trooper’lardan biri ise birkaç kez çanta içindeki karaktere vurmuştu. İçimizi sızlatan bu görüntülerin çekimleri sırasında bebeğin maliyeti de konuşulmuş. Trooper’lardan birini canlandıran komedi aktörü Adam Pally çekim sırasında geçen diyalogu şöyle anlatıyor: “Onu yumrukladığım sahnenin ilk çekimini hatırlıyorum. ‘Kestik’ dediler, ofisindeki monitörden çekimi izleyen Jon Favreau yanıma geldi ve şöyle dedi ‘Sadece şunu bilmeni isterim ki bu 5 milyon dolarlık bir karakter. Ona vurmanı istiyorum ama bunu bilmeni de istiyorum.’

Pally bu konuşmadan sonra çok gerildiğini ve bunu takip eden üç çekimde arka arkaya yumrukları ıskaladığını anlatıyor. Hayli gizli tutulan kukla için fazlasıyla özenildiği belli oluyor. Bebek Yoda oyuncakları ise ilkbaharda raflardaki yerini alacak olmasına karşın ön siparişte yok satmaya devam ediyor. The Mandalorian 2. sezon bölümleri sonbaharda bizlerle buluşacak. Yeni sezonda ikilinin macerası için sabırsızlanıyoruz.

İlginizi çekebilir

Netflix cephesinden gizem dolu yeni dizi: Locke & Key