reklamı kapat

POPÜLER

Changan UNI T

Tasarımıyla Japonlara gözdağı veren Çinli; Changan UNI T ile tanışın

Çin’in önemli üreticilerinden olan bir çatının ürünü Changan UNI T, tasarım noktasındaki çizgileriyle Japonları aratmayacak niteliklerde.

Advertisement

Uzak Doğu‘lu üreticilerin yükseliş sahnesine dönüşen son yıllarda daha çok elektrik ünitesinin ön planda olduğunu biliyoruz. Artık küresel pazara oynama yolunda ilerleyen bu modellerin etkilerini 2021 ve sonrası için daha fazla hissetmeye hazırlıklı olmakta fayda var. Çin merkezli modeller arasında eklenen Changan UNI T ise, uzun zaman sonra sadece içten yanmalı seçenek sunan bir model olarak karşımıza çıkıyor. Süreç içerisinde Ford ve PSA grubuyla gerçekleştirdiği ortaklıklar üzerinden ülkenide adından söz ettiren Changan Automobile şirketinin son üyesi olarak karşımıza çıkan SUV, özellikle tasarım noktasında ekstra ilgiyi hak ediyor.

Changan UNI T teknik özellikleri

Tasarım noktasındaki keskin yapısıyla aklımıza Lexus’u getiren UNI T’nin markanın hedef kitlesi olarak gördüğü genç kullanıcı kitlesini kendisine çekme potansiyeli oldukça yüksek. 4.515 milimetre uzunluğunda 1.870 milimetre genişliğinde ve 2.710 milimetre aks mesafesinde olan modelin, sınıf standartlarını karşıyalan bir yaşam alanı sunduğunu da söyleyebiliriz. Markadan gelen ilk bilgilere göre UNI T iki farklı motor seçeneğiyle pazara sunulacak. 1,5 ve 2.0 litre olarak değişiklik gösteren turbo beslemeli bu makinelerin teknik verileriyse henüz açıklanmış değil. Modeli ilk olarak Nisan ayında düzenlenecek olan Pekin Otomobil Fuarı’nda görmeyi bekliyoruz. Tanıtımla birlikte de var olan sorularımızın tamamı cevaplanmış olacak. Fiyat da buna dahil.

İlgili video

Subaru Levorg Prototype STI