reklamı kapat

POPÜLER

Subaru Levorg Prototype STI

Tasarım ve performansın gelecek hazırlığı; Subaru Levorg Prototype STI [Video]

Son dönemlerdeki gelecek çalışmalarının sonuncusu olarak karşımıza çıkarılan Subaru Levorg Prototype STI, Tokyo’daki fuarda sahne alıyor.

Tokyo Otomobil Fuarı‘nın önemli katılımcılarından birisinin de Subaru olacağını birkaç aydır biliyoruz. Organizasyon için son dönemlerde gerçekleştirdiği prototip rozetli yeni bir proje hazırlığında olan markanın hamlesi de açılışla birlikte karşımızda duruyor. Impreza’nın ardından markanın geleceği için önemli detaylar barındıran Subaru Levorg Prototype STI, gerek tasarım gerekse performans noktasında büyük önem arz ediyor. Halihazırdaki Levorg tasarımından gözle görülür farklar barındıran proje, geçtiğimiz yılkilere oranla da farklar barındırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru Levorg Prototype STI için kokpit detayları hala gizemini koruyor

Subaru yetkilileri son birkaç yılki projelerde olduğu gibi burada da aracın kokpitiyle ilgili detay paylaşmamayı tercih ediyor. Siyah bir filmle tamamen kaplı olan camların dışında Levorg’un tasarım geleceğiyle ilgili temel farklara odaklanıyoruz. Burada öne çıkabileceğimiz ilk nokta farların yapısı. Yapılan dokunuşlarla çok daha modern bir yüze kavulan Levorg,’ın STI rozetinin getirileriyle de genel hissiyatı en üst noktaya çıkıyor. Jant tasarımı da daha önce gördüklerimizden karşı olan aracın performans verileri de motoru hakkında da bilgi paylaşılmamış durumda. Halihazırda sunulan versiyonların ise 2.0 litrelik makine üzerinden 300 beygir civarında seyrettiğini anımsamak yeterli. Tabi ki yeni modellerin bu çıtayı yukarı çekmesini de bekliyoruz. Standart olarak yeni sürüş modları, revize edilmiş süspansiyon gibi altyapı dinamikleri de yine şuanki prototipde dikkat çekenler arasında. 2020 içerisinde sunulacak yeni nesil modellerin de yansımalarını göreceğimiz bu dil, Subaru geleceği hakkında dikkat etmemiz gereken satırbaşlarının da odağında.