reklamı kapat

POPÜLER

Subaru
Subaru

Subaru’dan elektrikli crossover konsepti

22 Ocak 2020

Subaru kısa bir süre önce yaptığı açıklamada otomobil portföyünü tamamen elektrikli hale getireceğini açıklamıştı. Subaru’nun bu kapsamda bazı modellerin üretimine son vereceği bazı modelleri ise elektrikli hale getireceği belirtilmişti.

Elektrikli dönüşümün 2030 yılı ortasıyla tamamlanacağı belirten şirket, elektrikli crossover SUV aracını görücüye çıkardı. Tesla benzeri bir konsept modelle karşımıza çıkan otomobilin tasarımı markanın mevcut tasarım diline sahip. Ön ızgaranın tercih edilmediği elektrikli araçta devasa bir ön cam yer alıyor. Devasa ön cam sayesinde otomobil geniş bir görüş açısı sunuyor. Arka taraf ve iç mekan tasarımıyla ilgili bir görsel ise ne yazık ki paylaşılmadı.  Şirket herhangi bir açıklama yapmasa da bu aracın Toyota ile birlikte geliştirildiği belirtiliyor. Yeri gelmişken belirtmekte yarar var . Subaru ile Toyota tarafından geliştirilen elektrikli otomobilin bu yılın ortasında satışa sunulması bekleniyor. Subaru yaklaşık 10 yıl sonra otomobillerin yüzde 40’ını elektrikli ve hibrit model olarak kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Subaru Levorg Prototype STI

Subaru bu ayın başında  Levorg Prototype STI’yı görücüye çıkartmışı. Tokyo Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan otomobil 2.0 litreli hacimli motoruyla 300 beygir güç vadediyor. Tasarım ve performansıyla dikkatleri üzerine çeken otomobille ilgili tüm detayları buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Performansıyla dikkat çeken Levorg Prototype STI