reklamı kapat

POPÜLER

En iyi güvenlik özellikleri sunan otomobil markası belli oldu

“En Güvenli Otomobil Markası” olma iddiasına sahip olan Japon otomobil üreticisi Subaru, 2019 İngiltere sürücü gücü anketinde “En İyi Güvenlik Özellikleri Üreticisi” seçildi.

Subaru, Auto Express dergisi tarafından düzenlenen İngiltere’nin bir numaralı otomobil sahipliği anketi olan 2019 Driver Power Survey’de “En İyi Güvenlik Özellikleri Üreticisi” (Best Manufacturer for Safety Features) seçildi. Auto Express dergisi genel yayın yönetmeni Steve Fowler konu hakkında şunları söyledi: “Firma uzun zamandır sağlam, iyi tasarlanmış, Simetrik Sürekli Dört Çeker modellerin üreticisi olarak tanındı. Yakın bir zamanda Subaru, insan gözünden esinlenilerek tasarlanmış çift kamerası sayesinde son derece etkili güvenlik sağlayan Önleyici Sistemi EyeSight’ı model serisinin kalbine yerleştirdi. Firmanın kullanıcılarının markanın sunduğu güvenlik özelliklerinden duyduğu memnuniyeti aktarması Subaru’nun bu yıl Driver Power anketinde en üst sırada yer almasında büyük rol oynadı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru, yeni modelleri ile hedefi büyütüyor

Otomotiv endüstrisinde çarpışma testlerinin yapılmadığı 1960’ların başından bu yana otomobillerini çarpışma testlerine tabi tutan şirket için güvenlik her zaman ön sırada geliyor. Şirketin tüm SUV modelleri, Impreza ve Levorg modelleriyle birlikte Euro NCAP’ten 5 yıldız almayı başardı. Firma ilk olarak yeni XV ve Impreza’da kullanılmaya başlanan yeni “Subaru Global Platform” ile birlikte “Dünyanın En Güvenli Otomobil Markası” olmayı hedefliyor. Yüksek güvenlik ve konfor sunan yeni platform, benzinli, hibrit ve elektrikli olmak üzere çeşitli motor seçeneklerini üzerinde uygulamaya imkân sağlıyor.

İlginizi çekebilir

2020 Legacy