reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Wandering Earth

2019’a damga vuran filmlerden biri Netflix kütüphanesinde [Video]

Netflix, kütüphanesine sinema severlerin mutlaka izlemek isteyeceği bir filmi sessiz sedasız ekledi. The Wandering Earth yayında.

Advertisement

2019’u henüz tam olarak yarılamadık ancak Netflix, bu yılın en yüksek kar eden üçüncü filmi The Wandering Earth‘ü kütüphanesine ekledi bile. The Wandering Earth filmini duymamış olabilirsiniz ki bu oldukça normal. Her ne kadar dünya genelinde 700 milyon dolar gişe elde etse de film tüm dünyada gösterime girmedi. Amerika’da bile sınırlı gösterime sunulan filmin ana gişesi, 693 milyon dolar, Çin’den geliyor. Karşımızda Çin yapımı bir bilim kurgu filmi duruyor. Film Türkiye’de de sinemalarda yer almadı. Ancak buna rağmen, 2019’un en yüksek kar eden üçüncü filmi olmasının yanı sıra Çin’de de tüm zamanların en yüksek kar eden ikinci filmi unvanını taşıyor. Çin dışında baktığımızda da tüm zamanların en yüksek kar elde eden ikinci “İngilizce olmayan” filmi oluyor. İşte bu hayli önemli bilim kurgu filmi, şimdi Netflix Türkiye de dahil olmak üzere popüler çevrim içi yayın servisinin kütüphanesinde yayınlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix mayıs ajandasında yoktu

Mayıs ajandasında göremediğimiz film sürpriz bir şekilde, hatta neredeyse gözden kaçacak biçimde kütüphanedeki yerini aldı. 2019’un en önemli filmlerinden biri olan yapım için paylaşılan özet ise şu şekilde: “Jüpiter ile gerçekleşmek üzere olan çarpışma Dünya’yı tehdit ederken insanlar yeni bir yıldız arar. Gezegenin kaderi ise birkaç kahramanın elindedir.

Fragmanını haberin üzerinden izleyebileceğiniz filmin Netflix’teki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.